Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

"... kotorym to ne nrawitsia."

Roman Kościesza Kułakowski 2013-09-25
Cholera:( żal i próba zrozumienia niesprawiedliwości czynionej człowiek człowiekowi, Naród Narodowi jest trudna, żeby nie powiedzieć niemożliwa. Może tylko w części a i tak będzie ona dyskusyjna, sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem, który jest rzadko spotykaną cechą u homo sapiens? raczej często tylko erectus:(."Iława sprzed lat" film promocyjny z 1937r, można go rozpatrywać pod różnymi kątami, patrzeć na jego treść oczyma Niemca i Polaka.

ZOBACZ: http://www.youtube.com/watch?v=3SRduUL8ea4

Zawsze będziemy my ludzie, którzy rodzili się żyli i umierali na ziemi zamieszkałej od wieków przez naszych Przodków podchodzić emocjonalnie do historii i tracenia czegoś z czym jesteśmy, byliśmy związani sercem, wspomnieniami i krzyżami, pod którymi jest proch naszych Poprzedników. Każda wojna obejmująca udział kilku Narodów co najmniej, powoduje nie tylko straszne następstwa śmierci milionów istnień ludzkich, ale często już nieodwracalne utracenie terenów od setek lat zajętych prze tych, których Zwycięzcy "przesunęli" czasem jednym wskazaniem palca na mapie historii. Spotkało to przede wszystkim po II Wojnie Światowej Polaków i Niemców. My,Polacy powiemy, dobrze im tak! nazistom-mają czego chcieli-zamarzyła im się tysiącletnia Rzesza, spotkała ich kara. Tak powiedzą Ukraińcy o Polakach- chcieli Panowie białoruczki deptać:( ukraiński kark: to mają, my wsio bieriom i zareżu wsech kotorym to ne nrawitsia. Może i nie wszyscy tak myśleli? może i nie. Czy dobrze napisałem po ukraińsku? to nie jest ważne. Ważna jest myśl, działanie ludzi przeciw drugim, ich zaciekłość nienawiść, przejście po trupach swoich, cudzych, byle do celu. A co jest na końcu? upragniona sprawiedliwość ?. Nie, rana ciągle przez lata odnawiana przez tych co pamiętają i przenoszą wspomnienia niesprawiedliwości na swych potomków a oni dalej i dalej. Będzie to trwało?

Myślę że tak. W ludziach jest więcej mimo wszystko zazdrości, braku empatii, mojszego i jeszcze bardziej mojego niż odpuszczenie, zrozumienie i zajrzenie na drugą stronę lustra. A może boimy się tego co moglibyśmy zobaczyć, swoją wykrzywioną twarz w złości nienawiści i zaciekłości w bezgłośnym krzyku-Zabić go ! wydrzeć to co ma w pamięci .Nie wiem czy jakaś ogólno narodowa lobotomia nie byłaby lepsza niż ciągłe nienawistne utarczki między Polakami,Niemcami,Rosjanami?. Tzw.IV rozbiór Polski,jak często nazywamy "Układ jałtański" pozbawił nas terenów wschodnich. Niemcom zabrał zachodnie. I jak w powiedzeniu, to jest amerykańska gra,jednemu zabierze , drugiemu da.
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.