Niedziela, 05.04.2020 r. Imieniny: Ireny i Wincentego
Jeżeli unikanie ludzi jest ascezą, to jeszcze większym ascetyzmem jest przyjmowanie ich u siebie.

Tomasz Mann
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

10-letni geniusz perkusji z Tarnowa

Redakcja 2008-10-19
kevin_100.jpg(M.Ciesielczyk) Tarnów znany jest nie tylko z pięknej renesansowej Starówki, ale także świetnych zespołów muzycznych, takich choćby, jak Ziyo, Siedem, Totenhosen. Kilka dni temu ujawnił się kolejny, tarnowski talent muzyczny. Dziesięcioletni tarnowianin, Kevin Mielawczyk został Laureatem Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego w Opolu.

Gdy gwiazda „Ziyo” czy „Siedem” przestała mocno świecić, na tarnowskiej scenie rockowej pojawił się nowy, interesujący zespół „Totentanz”, który zaczął robić szybko karierę ogólnopolską. Wiosną 2006 roku grupa nagrała swoje pierwsze demo zatytułowane „Nieból”. Wydawało się, że to właśnie ta grupa rozsławiać będzie Tarnów. Tymczasem niedawno w mieście pojawił się nowy talent muzyczny.

kevin_380.jpgJest nim Kevin Mielawczyk, który ma… dziesięć lat i jest uczniem jednej z tarnowskich szkół podstawowych. Na perkusji zaczął grać w wielu siedmiu lat. Nie trafił do szkoły muzycznej, lecz do tarnowskiej Szkoły Muzyków Rockowych, która funkcjonuje już od piętnastu lat w Tarnowskim Centrum Kultury.

W szkole aktualnie nauczycielami są tarnowscy muzycy: Piotr Smoleń (gitara), Paweł Mazur (bas), Bartłomiej Rojek (perkusja). 10-letni Kevin uczy się gry na perkusji w Szkole Muzyków Rockowych od ponad roku pod okiem Bartłomieja Rojka, który sam już niedługo będzie bronił pracy magisterskiej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Katowickiej Akademii Muzycznej.

Nauczyciel Kevina mówi, że jego uczeń „ma atomowy cios, on będzie kimś wielkim...”. 10 października Kevin wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Opolu. W kategorii wiekowej do 10 lat Kevin otrzymał specjalną nagrodę Nicka De Virgilla. W czasie konkursu w Opolu zadaniem Kevina było wykonanie trzyminutowej solówki na zestawie perkusyjnym. Kevin spodobał się Jury, w którego skład wchodzili najlepsi na świecie perkusiści. Został wyróżniony.

Już 28 listopada 10-letni geniusz perkusji wystąpi w czasie „Koncertu S.M. Rock” w Tarnowie. Można przypuszczać, że w ciągu najbliższych lat usłyszymy jeszcze nie raz o tym utalentowanym muzyku.

Marek Ciesielczyk, Tarnów

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.