Piątek, 24.05.2019 r. Imieniny: Joanny i Zuzanny
Lepiej zrozumieć mało, niż zrozumieć źle.

Anatol France
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Aż do nocy z Andersenem

Mariola Huzar 2016-05-10
huzar_70-242.jpgJuż po raz ósmy 22 kwietnia 2016 roku w Pałacu w Żelaźnie odbyła się magiczna „Noc z Andersenem i Królową Śniegu”. Co roku czekają na nią niecierpliwie wszystkie dzieci, co roku wzbudza emocje i radość naszych małych czytelników.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy od parady Andersena (w tej roli dyrektor Ośrodka Kultury pan Krzysztof Matysiak) i postaci bajkowych wokół pałacowego parku, którego historia sięga XVII wieku. Przy bramie wejściowej do obiektu stanęła straż pałacowa, która dbała o bezpieczeństwo wszystkich bohaterów, którzy przybyli z różnych stron świata.

Wróżka wiosna ( w tej roli dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko pani Mariola Huzar) prosiła - zabierz nas zabierz do krainy bajek, niezapomniany panie Andersenie, niechaj przez chwilę chociaż nam się zdaje, że może każde spełnić się marzenie!

Pan Andersen na to: - Kochane dzieci, tyle baśni napisałem, wszyscy dobrze je znacie: o ołowianym żołnierzu, o księciu - świniopasie, o dziewczynce z zapałkami, kominiarczyku, pasterce i o słowiku cesarza, co takie dobre miał serce...

Królowa Śniegu (w tej roli właścicielka Pałacu pani Bogusława Kochmańska) razem z dziećmi: - Dzień dobry, panie Andersenie, Pan daleko pośród gwiazd, a tutaj rośnie pokolenie i to pytanie zadać czas:
- A co z nas będzie? Co z nas będzie?

Tegoroczna zabawa niejednokrotnie zaskoczyła uczestników imprezy. Po raz pierwszy miał miejsce niezapowiedziany zlot czarownic, które przyleciały na „miotłach” i dwukrotnie odtańczyły swoje „czary mary”.

Przed pałacem dzieci mogły samodzielnie wykonać miecze z drewna. Materiał zasponsorowała Spółka „Jandar” Przerób i Handel Drewnem Braci Wolańskich w Jaszkowej Dolnej. Niestety nie dla każdego dziecka starczyło materiału. Obiecujemy, że za rok będzie więcej.

Niesamowite wrażenia dzieci i dorośli przechodzili w „Sali strachów”, gdzie nie zabrakło demonicznej muzyki, duchów z przeszłości, „smacznych” potraw, wyjącego fortepianu, rozchwianego tronu królewskiego, ściętej głowy, kościotrupów… Aranżacją sali strachów osobiście zajął się pan Artur Szczytowski - na co dzień kucharz w Zespole Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku.

W komnacie lustrzanej, Andersen, Królowa Śniegu oraz Wróżka Wiosna napisali nową bajkę pt. „Baśniowy świat talentów”. Jej bohaterami zostało blisko 60 dzieci. Na baśniowej scenie „z ogromnym zaangażowaniem” dzieci śpiewały, recytowały, tańczyły i czytały. Jedna z uczestniczek zagrała na gitarze „Pieski małe dwa”. Muzycznym hitem została piosenka z filmu „Kraina lodu” pod tytułem „Mam tę moc”, którą odśpiewano trzykrotnie. Tegoroczna „Noc z Andersenem” miała tę moc z Krainy Lodu: mówiła mama jednej z uczestniczek imprezy.

Po prezentacjach artystycznych, organizatorzy zaprosili dzieci na pyszny poczęstunek. Nie zabrakło i w tym roku niespodzianki – tortu, ufundowanego przez Przedsiębiorstwo Piekarniczo-Cukiernicze Machela w Jaszkowej Dolnej. Wyglądał i smakował „baśniowo”!

Na baśniową noc przyjechała z daleka trupa teatralna.. Sztukę pt. „Skarbnikowe dary” zagrali aktorzy Studia Małych Form Teatralnych z Krakowa. Dzieci i dorośli brali aktywny udział w tej bajce. Dla zainteresowanych, po spektaklu, w starej bibliotece, aktorzy przeprowadzili warsztaty teatralne.

To nie wszystkie atrakcje. W komnatach pałacowych rozgościli się: hinduski podróżnik pan Leszek Brągiel, pisarka pani Agnieszka Urbańska (autorka słynnej „Wandzi Węszynos”), akcja charytatywna „Jaskierek”, pracownia masek balowych i malowania twarzy oraz kiermasz nowych bajek. Była wystawa pokonkursowa na plakat „Zamknięty obieg surowców” z wybranym bohaterem baśni Andersena. Nagrody książkowe o wartości do 150,00 złotych każda otrzymali: Szkoła Integracyjna w Szalejowie Górnym, Przedszkole Gminne w Krosnowicach oraz Biblioteka w Bierkowicach.

Każde dziecko, które przyjechało na „Noc z Andersenem” otrzymało bajkę. Każde dziecko, które zaprezentowało swój talent otrzymało maskotkę – misia z napisem „Noc z Andersenem 2016” Gmina Kłodzko., która stała się miłą pamiątką tegorocznej imprezy.

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko, jako organizator wiodący wydarzenia, składa serdeczne podziękowanie za partnerską współpracę dla Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko, Pałacu w Żelaźnie oraz dla Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku.

0azdonocy.jpg1.1410azdonocy.jpg1.1511azdonocy.jpg1.1612azdonocy.jpg1.1713azdonocy.jpg1.1915azdonocy.jpg1.2016azdonocy.jpg1.2117azdonocy.jpg1.2218azdonocy.jpg1.2319azdonocy.jpg1.3329azdonocy.jpg2azdonocy.jpg3azdonocy.jpg6azdonocy.jpg7azdonocy.jpg8azdonocy.jpg9azdonocy.jpg
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2019 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.