Czwartek, 01.10.2020 r. Imieniny: Danuty i Remigiusza
Doświadczenie uczy nas, że dzięki długiemu błądzeniu odkrywamy krótszą drogę.

Thomas Hardy
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

CHCEMY COŚ WIĘCEJ

Andrzej Nowak 2007-03-11
Wywiad z wójtem gminy Kłodzko, Ryszardem Niebieszczańskim

klodzko_gm.bmp- Niektórzy samorządowcy uważają, że wystarczy przygotować i zamieścić stronę w Internecie i tym sposobem „załatwić” sprawę promocji regionu. Album Polski zauważył jednak, że w gminie Kłodzko macie jednak inny pogląd na te sprawy . Czy stosujecie może jakieś sekretne sposoby, by wypromować swój region i tym samym zachęcić turystów do pobytu na ziemi kłodzkiej.

wojt_klodzko_h400.jpgInformacje o inicjatywach i planach samorządu oraz niejednokrotnie to, co myśli wójt powinny jak najszybciej docierać do mieszkańców. Między innymi do tego celu służy strona internetowa www.gmina.klodzko.pl Nasze sekretne sposoby na promocję wsi kłodzkiej i regionu to właściwe wyczucie potrzeb zewnętrznych, to słowo pisane dziennikarza-regionalisty Marka Perzyńskiego, tematy wzbudzające zainteresowanie opinii publicznej, coś więcej na talerzu niż „kłodzkie smaki i klimaty”, znakomicie sprzedający się, jedyny w kraju Chór Sołtysów. To również osoba odpowiedzialna za właściwy wizerunek gminy i jej promocję w osobie Marioli Huzar. Mógłbym wymieniać bez końca …

- Troska o właściwy wizerunek regionu przekłada się na uporządkowanie i systematykę działań. Jakie sprawy uważa Pan za najważniejsze do zrealizowania by medialny obraz waszej gminy był nadal sympatyczny i skuteczny w odbiorze.

Troska o właściwy wizerunek gminy to zasługa mieszkańców 35 wsi, którzy poprzez rywalizację o duże pieniądze budują, remontują, wykaszają i sprzątają. Medialny obraz naszej gminy ciągle poprawiamy. Reagujemy na sygnały byłych i obecnych mieszkańców, którzy wskazują, co wzbudza niepokój, co jest w danej miejscowości nie tak, bądź mają pomysł na coś więcej niż jest. To naprawdę skuteczna metoda. Jednym, z ważniejszych zadań samorządowców całego regionu jest stworzenie – właśnie w Gminie Kłodzko – takiej atrakcji turystycznej, która skieruje oczy polskich i zagranicznych konsumentów na ten zakątek Ziemi Kłodzkiej. Od kilkunastu miesięcy prowadzone są prace nad projektem „Budowa Parku Turystycznego-Miniatury Euroregionu Glacensis w Boguszynie”.To będzie coś więcej, niż mają inni.

- Proszę podać przynajmniej trzy powody dla których warto odwiedzić kłodzkie wsie, zgodnie z waszym hasłem reklamowym; „ Spotkajmy się na wsi kłodzkiej”

Piękny unikatowy krajobraz. Zadbane i wypielęgnowane wioski, jak nigdzie w Polsce. Ludzie przyjaźni, gościnni i pogodni. Tutaj przystanki autobusowe toną w kwiatach, wszystkie kapliczki i figury przydrożne odbudowane i odnowione, najbogatsze złoża minerałów, śladowe ilości złota…

- Działalność samorządowa to nie tylko promocja zewnętrzna, to przede wszystkim praca na rzecz mieszkańców, realizacja ich potrzeb i sprawne funkcjonowanie administracji. Obserwując z boku Wasze poczynania odnosi się wrażenie, że Wam się chce chcieć.

W pracy publicznej nie wolno zapominać, że władza jest dla ludzi, a ich potrzeby należy niezwłocznie rozwiązywać. Dlatego też, pracownicy urzędu nie są tylko urzędnikami, pełnią funkcje samorządowych koordynatorów w 35 sołectwach, co pozwoliło na stworzenie systemu szybkiego reagowania na płaszczyźnie mieszkańcy – urząd - mieszkańcy. Polecam innym gminom wiejskim. Tak właśnie działamy i tak chcemy działać.

- Dziękujemy serdecznie za rozmowę i obiecujemy, że Album Polski będzie często gościł (przynajmniej wirtualnie) na wsi kłodzkiej.

dozynki_320.jpg
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM
chcemy młodych lekarzy .chłonnych wiedzy ,i z nowoczesną wiedzą chcemy młodych ordynatorów a nie...
~zbych 2012-03-13 13:18

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.