Niedziela, 05.04.2020 r. Imieniny: Ireny i Wincentego
Jeżeli unikanie ludzi jest ascezą, to jeszcze większym ascetyzmem jest przyjmowanie ich u siebie.

Tomasz Mann
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Chciałbym cię kochać, kochanie, ale...

Maciej K. Dąbrowski 2011-01-20
Moje kochane słoneczko miało kolejny pracowity dzień....
Nie wspominam uwag i rzeczowych pytań – techniczne sprawy powinny być (od jakże dawna) wyjaśniane przez niezależnych od nikogo specjalistów z danej branży – i to jest oczywiste, choć – nie do końca chyba realizowane.
Naganne jest, ze to nie jakiś tajemniczy don Pedro, ale właśnie jaśnie nam panujący nie zdołali zabezpieczyć naszym naukowcom i laboratoriom należytego dostępu do materiału badawczego. Dobrze, że mamy służby zdolne zabezpieczyć choć nagranie z wieży – bo przecież bezpieczeństwa wizyty 10 kwietnia raczej nie bardzo. Dlaczego akurat tej wizyty?
Chciałoby się wierzyć tym, którzy tak sprawnie potrafią mówić i wyglądać, bo przecież po to dostali glejt dowódczy, ale... może najpierw dowiedzą się gdzie skrzynki, kokpit, lewy silnik? Przecież od dawna, może od samego „początku” to wszystko powinno być na miejscu tu, w Polsce, a w ogóle – najlepiej chyba byłoby mieć jakąś twarz.
Przykry obraz wyłania się z dopuszczenia do naruszenia czci jednych Polaków przez innych, w końcu ich kolegów – również urzędników naszego Państwa.
Zaniechania obrony honoru przez kogoś kto przysięgał tego honoru bronić – nie powinny w ogóle mieć miejsca, a gdy słyszy się prośby o spokojne wyczekiwanie na jakiekolwiek reakcje obronne – rodzi się podejrzenie – jaki i kto ma interes w odwlekaniu głośnego protestu? W zapobieganiu obrazie czci Polaka?

Wnioski z ostatnich kilkunastu miesięcy nasuwające się właśnie Polakowi uczestniczącemu w życiu swojego kraju od dziecka i obserwującemu tych, którzy chcą wyczekiwania, są następujące. Nie mamy przed sobą kogoś prawdomównego i w dodatku dbającego o Polskę. Mamy albo osoby żądne władzy, w dodatku za wszelką cenę i nie mające skrupułów, albo kogoś słabego, który nie jest w stanie sprostać przerastającej go sytuacji.

Wykluczam inny wariant typu – obudzony „śpioch”, choć postępki i mnóstwo delikatnie bardzo to określając – dezinformacji mogą świadczyć o występowaniu i tego zjawiska.

W każdym wariancie tajemniczym lub otwarcie niewłaściwym postawom towarzyszy niczym nieusprawiedliwiona arogancja wobec obywateli. Arogancja wobec Pracodawcy – wobec przedstawicieli narodu, czyli Sejmu Rzeczpospolitej (na co uwagę zwróciła nawet posłanka lewicy!) połączona z bezprzykładną tolerancją wobec osób z najbliższego otoczenia, ewidentnie zaniedbujących swoje obowiązki lub zachowujących się w sposób niegodny.
Gdy jeden z takich, którego nazwiska nie warto nawet wymienić bo kojarzy się wyłącznie z czymś brzydkim obraża Polonię nazywając Polaków mieszkających w USA (w Chicago) „małpiarnią”, gdy nazywa wizytę na grobach pomordowanych w Katyniu Polaków – pisowską imprezą”, towarzyszyć temu mają uśmieszki źle skrywanej aprobaty szefa i kolegów?
Ile innych podobnych „zgrywusów”, bez żenady używających publicznie wugarnych podłości jest w tej ekipie?

Gdy ci, którzy dopiero co opluwali lub pozwalali na bezkarność osobnikom w chamski sposób uwłaczającym czci Urzędu Prezydenta RP, gdy ci, którzy wyśmiewali Go i kłócili się z Nim o wszystko stroją się teraz w piórka obrońców Jego pamięci - zabraniając tego tym, którzy tej pamięci i czci wtedy bronili – resztki wiary w „cud” prawdomówności nawet jeśli były - maleją adekwatnie do rosnącego obrzydzenia.

Pewnych zachowań nie tylko moje poczucie przyzwoitości nie przewiduje, ani amnezja nie obejmuje..

....może jesteś po prostu - zmęczony?

Chciałbym cię zwolnić z czegoś, co cię może wciąż męczy... Chciałbym cię objąć i przytulić, ze wzruszeniem, bo widziałem, że okazywać je potrafisz - na lotnisku, tam...
Chciałbym cię kochać, kochanie, ale...

Maciej Krzysztof Dąbrowski ( _mkd )
Zródło: http://www.wierszemkd.pl

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.