Niedziela, 05.04.2020 r. Imieniny: Ireny i Wincentego
Jeżeli unikanie ludzi jest ascezą, to jeszcze większym ascetyzmem jest przyjmowanie ich u siebie.

Tomasz Mann
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Co Sojusz może zrobić Ukrainie ?

Roman Kościesza Kułakowski 2014-03-28
Przyznam się szczerze, że trochę jestem ubawiony zadęciem z jakim mówi się? o Marcinie Zaborowskim powołanym w skład doradców sekretarza generalnego NATO. Na mój prościutki rozumek jak mawiał Kubuś Puchatek/a mawiał?/ Pan Zaborowski stał się tylko i wyłącznie narzędziem czyli uchem sekretarza. Jasną jest rzeczą, że rejon w którym leży Polska to nie Nowa Gwinea z którą nie graniczy Rosja, choć z tego co wiem graniczy z kim chce:), a Kraj w rejonie strategicznym do działań Władymirka a więc i również sił Nato - bo leżymy na "styku". Powinniśmy być dumni że Sojusz , uwzględnił łaskawie i nawet wejrzał z zainteresowaniem w pracę ekspertów PISM. Pan Zaborowski pocieszył nas, że NATO ma teraz wreszcie jakąś realną i ważną misję do zaplanowanie i nie daj Boże przeprowadzenia. Bo wnosząc z tonu wypowiedzi nowego doradcy NATO miało się zajmować zadaniami w dziedzinie edukacji czy reagowania w przypadku klęsk żywiołowych. Ale Władimir Putin dzięki? swym podstępnym i agresywnym działaniom, obudził ze snu Sojusz i postawił przed nim nowe zadanie a jakie? konieczność znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak bronić integralności terytorialnej państw członkowskich NATO. To wcześniej nie było planu? hmmm to dopiero jak ktoś dostanie po pysku zapisuje się na kurs samoobrony? To nie jest pocieszające. Uśmiałem się po raz drugi czytając odpowiedź Pana Doradcy na pytanie - Co Sojusz może zrobić w sprawie Ukrainy? pozwolicie że zacytuję tę celną i racjonalna radę:) "Sytuacja na Ukrainie jest przedmiotem oży­wio­nych debat na forum Sojuszu. NATO może przede wszystkim udzielić Ukrainie wsparcia po­li­tycz­ne­go i dy­plo­ma­tycz­ne­go oraz fachowej po­mo­cy w zakresie doradztwa.

Kwe­stia jest jak na razie otwar­ta, ale na­le­ży roz­wa­żyć także udzie­le­nie Ukra­inie po­mo­cy wy­wia­dow­czej i ma­te­ria­ło­wej, w za­kre­sie do­staw sprzę­tu woj­sko­we­go. Je­stem pe­wien, że Pol­ska bę­dzie dzia­łać na rzecz wzmoc­nie­nia zdol­no­ści Ukra­iny do obro­ny, ale oczy­wi­ście, w tej spra­wie pań­stwa NATO muszą osią­gnąć kon­sen­sus. Przypomina mi to jako żywo skecz z Kabaretu Dudek- "Ucz się Jasiu". Doradztwo NATO, w tym wypadku Putin, mógłby podsumować słowami ze wspomnianego skeczu- "Kochany, wiesz co oni mogą mi zrobić? Jasiu, powiedz Panu.
Oni mogą Panu majstrowi skoczyć. Tak?
Tak jest. Mogą mnie skoczyć.
A gdzie mogą Panu skoczyć? No Jasiu, powiedz Panu.
Oni mogą Panu majstrowi skoczyć tam, gdzie Pan może Pana majstra w dupę pocałować.
Dobrze?
Tak jest.
Z tym że, Jasiu, jeżeli używasz zwrotu: „Pan może Pana majstra ... pocałować”, zawsze zostawiaj takie niedomówienie.
Więcej inteligientnie.
No pisz Pan to zażalenie i nie bądź Pan rura.

Pytanie o nową strategię Sojuszu dało nam odpowiedź słowami Pana Zaborowskiego, że wzmocniony zostanie potencjał militarny Państw Europy. Do dziś myslały one, że rosyjski miś da się drapać za uchem i będzie tańczyć jak mu UE i NATO zagra. Ale miś nie chce. On chce miodu i wsadza łapę tam gdzie wie, że miodzik jest a pszczółki pracowitki niech go tam żądlą. On ma grube futro. Śmiechu nigdy dość. A na pytanie kolejne Doradca stwierdził, że Polska będzie? odgrywać kluczową rolę w nowej strategii NATO. A jaką? Otóż będziemy mieć zwiększą obecność wojskową USA na terytorium naszego kraju. Bomba!! bum tralalum. Naprzód Rosjanie bronili nas kilkadziesiąt lat przed Jankesami, a teraz Jankesi będą nas bronić przed Rosjanami. Toż to jak żywcem wyjęte sytuacje z twórczości Kafki.

Pozostało w wywiadzie jeszcze kilka pytań coraz bardziej naiwnych i odpowiedziami godnymi również. Moje subiektywne zdanie na temat Tematu? jest tylko i wyłącznie mym niezbywalnym prawem do stosunku nie mylić a pieprzeniem.

PS. zresztą nie tylko ja mam takie zdanie o polityce Państw europejskich w stosunku do Rosji. Dokładnie a może prawie tak dokładnie określił to Fischer: ustępstwa wobec Putina narażają na szwank pokój w Europie Były niemiecki minister spraw zagranicznych Joschka Fischer wytyka, że Zachód w stosunkach z Rosją Putina zbyt długo kierował się złudzeniami. Polityk Zielonych wzywa do powstrzymania Rosji, ostrzegając, że Moskwa nie zadowoli się Krymem. "W stosunku do Rosji Putina, Zachód długo, zbyt długo kierował się złudzeniami. W związku z wydarzeniami na Krymie złudzenia te pękły jak bańki mydlane" - napisał Fischer w komentarzu, opublikowanym w weekendowym wydaniu dziennika "Sueddeutsche Zeitung".

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.