Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Czy to my jesteśmy wyklęci?

Roman Kościesza Kułakowski 2013-12-13
Tak się zastanawiam, a może dokonuje pewnej analizy natury Polaka. Choć to nie ma najmniejszego sensu. Jesteśmy jacy jesteśmy i nic ani nikt nie zdoła tego zmienić. Było, tak jest i będzie dopóki będziemy jako Naród istnieli nie zamieniając się w naród.
Chodzi mi o nasze retrospekcje, choć często nie rozumiemy lub subiektywnie tłumaczymy sobie następstwa wydarzeń z przeszłości. Może mój wiek, /nie jest aż tak zawansowany:)abym nie mógł w miarę jasno rozumować/ powoduje że jestem zmęczony naszym często nachalnym i czasem źle rozumianym patriotycznym " pędem","wklejania" wyszukiwania,komentowania,"przekrzykiwania się "fejsowo" w związku z naszymi okresami historycznymi i wydarzeniami , które spowodowały takie a nie inne krzywdy. Mam poczucie że jesteśmy najbardziej pokrzywdzonym Narodem Świata, oprócz oczywiście Izraelitów.

Nie wiem czemu tak się dzieje. Wygląda na to że jesteśmy od wieków napadani, gnębieni, prześladowani. Rozdzierają nas, padamy, podnosimy się, pędzimy dalej z okrzykiem- Bij zabij!. I tak trwa i trwa mać-jak powiedział pewien chłopski polityk?. Dziś Rocznica wprowadzenia Stanu wojennego. Jestem zaskoczony że tylko "Mury" się ukazały na stronach i kilka zdjęć. Może normalniejemy?? nie chce mi się w to wierzyć. Że nie leje się krew z naszych ran że jak żebrak nie wystawiamy "owrzodzonych " ciał na widok publiczny oczekując współczucia i "łącząc" się w bólu. Bo przecież kochamy przeżywać, kochamy być tragikami Europy, kochamy jak nas żałują i sami nad sobą ronimy łzy. To takie "oczyszczające" z naszych codziennych frustracji, grzechów w stosunku do bliźniego. To pomaga zapomnieć o własnych wewnętrznych fobiach i niedoskonałościach. To takie ludzkie? nie to nasze i nikt nam tego nie odbierze-ano niech spróbuje! będzie nowe wydarzenie ,nowa niesprawiedliwość.

Tylko nikt nie zastanowił się nad tym że jesteśmy bardzo często winni sami rzeczy złych, często dramatycznych, które nas dotykają przez wieki. To my sami doprowadzamy do zaistniałych wielu sytuacji. Nie zastanawiamy się czemu u Boga Ojca Nas? to spotyka a nie innych?
Czy to my jesteśmy wyklęci?
Nie!

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.