Czwartek, 27.06.2019 r. Imieniny: Marii i Władysława
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Czy Tomasz Majewski zmienia dyscyplinę sportu?

Agnieszka Józefowicz 2013-06-05
pzszach_100.jpgTomasz Majewski wesprze gorącym dopingiem reprezentacje Polski na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Szachach 2013 (DME 2013), które odbędą się w hotelu Novotel Warszawa Centrum w dniach 7 − 18 listopada. To jeden z pierwszych polskich sportowców, który odpowiedział na zaproszenie Polskiego Związku Szachowego i z uwagą będzie obserwował Polaków rywalizujących ze światową elitą szachistów. PZSzach zachęca do podobnego wsparcia także innych wybitnych polskich olimpijczyków.

Tomasz Majewski, polski lekkoatleta, kulomiot, dwukrotny mistrz olimpijski z Pekinu i Londynu, multimedalista mistrzostw Polski, dziewięciokrotny rekordzista Polski, wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, dwukrotnie wybierany do dziesiątki najlepszych polskich sportowców. Wybitny lekkoatleta, który wielokrotnie pokazał, że ma wielkie serce do walki o wyniki. Teraz postanowił także wesprzeć innych, którzy będą rywalizować o tytuł najlepszych szachistów w Europie podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Szachach, które odbędą się w Polsce pierwszy raz od 75 lat. Obecność mistrza olimpijskiego obserwującego rywalizację arcymistrzów niewątpliwie doda skrzydeł polskiej reprezentacji. Kto wie, może Tomek zdecyduje się postawić pierwsze kroki na szachowym polu.

,,Staram się zawsze wspierać Polaków walczących o najwyższe laury w różnych dyscyplinach sportu. Szczególnie w tych dyscyplinach, które rozwijają zdolności intelektualne. A z opowieści kolegów grających w szachy wiem, że prawdziwy szachista oprócz treningu teoretycznego musi również dbać o kondycję fizyczną. Może zaproszę któregoś z reprezentantów Polski na swój trening?” – mówi Tomasz Majewski.

tomasz majewski.jpg

DME to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez szachowych na świecie. Takie wydarzenia nie często mają miejsce w Polsce. Miłośnicy królewskiej gry porównują ją rangą do Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Uczyńmy z tych mistrzostw wielkie szachowe święto. Niech zagraniczni goście poznają prawdziwą polską gościnność. Polski Związek Szachowy zaprasza wszystkich do kibicowania naszej reprezentacji.

,,Przyda nam się wsparcie każdego z Polaków w czasie DME. Liczymy, że nasza reprezentacja, w tym szczególnie Panie, powalczy o medale. Na takim poziomie rywalizacji istotny jest każdy element, każdy szczegół, w tym także dobry doping. Mamy nadzieję, że do Tomka Majewskiego dołączą kolejne gwiazdy polskiego sportu." – mówi Agnieszka Fornal-Urban, Dyrektor Mistrzostw.

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2019 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.