Doświadczenie uczy nas, że dzięki długiemu błądzeniu odkrywamy krótszą drogę.

Thomas Hardy
Polska zawsze blisko
Poniedziałek, 25.09.2017 r.
Imieniny: Aurelii i Ładysława


Wró?Strona g?ówna Drukuj

Czy Władysław Gomułka będzie miał swoje rondo w Tarnowie?

Marek Ciesielczyk 2009-08-05
Kilka dni temu pisaliśmy już o tym, iż Prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała jednoosobowo nadał jednemu ze skwerów miejskich imię członka Biura Politycznego KC PZPR, Stanisława Opałki. Tarnowskie stowarzyszenie "Uczciwość" skierowało w związku z tym do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta.

patrz:
top.portal.salon24.pl/114468,czlonek-przestepczej-organizacji-patronem-skweru-w-tarnowie

13 lipca, Telewizja Kraków przedstawiła relację na temat tej sprawy. Jako zwolenniczka decyzji prezydenta Ścigały wystąpiła mieszkanka Tarnowa o nazwisku Salomea Czerwień (nomen omen!), zapewniając, że się modli za Stanisława Opałkę.

Dotarły do nas informacje, że zachęceni postawą Ścigały oraz telewizyjną wypowiedzią Salomei Czerwień miejscowi komuniści przygotowują wniosek do Prezydenta Miasta o zmianę nazwy tarnowskiego ronda, które dotychczas nosiło imę Ronalda Reagana. Komuniści tarnowscy chcą, by rondo to nosiło w przyszłości imię Władysława Gomułki.

Tak jak Opałko miał się przyczynić do rozwoju Tarnowa, tak Gomułka miał duży wkład w rozwój Polski - uważają tarnowscy komuniści, licząc na przychylnośc prezydenta Ścigały. Za czasów Gomułki w Polsce, a właściwie w PRL-u pojawiły się pierwsze telewizory. Wielu Polaków mogło kupić lodówki, a niektórzy nawet pralki. Kraj rozwinął się także dzięki Gomułce, gdyż za jego rządów wielu Polaków miało w swych domach telefony. W PRL-u - w odróżnieniu od Związku Sowieckiego - nie było klinik psychiatrycznych dla dysydentów. Dzięki Gomułce mogła rozwijać się nie tylko Polska, ale także inne państwa, jak np. Izrael, do którego w 1968 roku wyemigrowało wielu wykształconych Polaków.

Za czasów Gomułki - w co wierzą tarnowscy komuniści - rozwijała się także w Polsce kultura. Dzięki decyzjom towarzysza Gomułki "Dziady" Mickiewicza zyskały światową sławę.

Komuniści liczą, iż prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała podzieli ich ocenę dokonań 1. sekretarza KC PZPR i dotychczasowe rondo reakcjonisty Reagana będzie nazywać się w przyszłości "Rondem Władysława Gomułki", tym bardziej, iż jedno z największych osiedli w Tarnowie nosi do dnia dzisiejszego imię "25-lecia PRL". Przecież 25-lecie PRL obchodziliśmy w roku 1969, a więc jeszcze za panowania Władysława Gomułki - argumentują wnioskodawcy.

Nie można wykluczyć, iż w przyszłosci tarnowscy komuniści skierują do prezydenta Ścigały także wniosek o zmianę nazwy ulicy Krakowskiej na ulicę Bolesława Bieruta. Chcemy iść za ciosem - mówią wnioskodawcy.

Marek Ciesielczyk,Tarnów
http://top.portal.salon24.pl

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
a-p-01.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
zbic_szybe_330.jpg

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

RADIO MAGIAN

czytajac1.jpg
radio_magian_330.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  fontanna2.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

LICZY SIĘ KAŻDY DAR SERCA

marta_1_330_edyt.jpg
  Redakcja Albumu Polskiego zwraca się do wszystkich czytelników przyjaciół i ludzi dobrej woli z apelem o wsparcie dla Marty Smolińskiej wnuczki naszych przyjaciół.   Jeśli rozliczając swój PIT macie zamiar...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2017 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.