Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

"Darcie łacha"

Roman Kościesza Kułakowski 2013-04-20
kosciesza_70.jpg"Jakakolwiek próba powiązania Czeczenii z Carnajewami, nawet jeśli są winni, jest próżna. Dorastali w Stanach Zjednoczonych, ich poglądy zostały uformowane tam. Korzeni zła należy szukać w Ameryce" - napisał w serwisie Instagram prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow.
Kadyrow już w rozmowie z dziennikarzami przekonywał, że bracia Caranajewowie nie mają żadnych związków z Czeczenią. - Nigdy nie mieszkali w Czeczenii, żyli i studiowali w USA. Stało się już tradycją obwinianie Czeczenii o wszystko, nawet o tsunami.
Gdyby to nie wiązało się z tragedia ludzką, wypowiedź Kadyrowa można potraktować jako "darcie łacha" z ludzi obdarzonych nawet mierną inteligencją.
Korzeni zła Panie Kadyrow, szukałbym a raczej niezrozumienia ,czyli braku empatii w religiach świata. Od kiedy się ukształtowały już w jakimś realnym zarysie, powodowały istotne zmiany w psychice i zachowaniach z tym związanych u ludzi wyznających owe religie. Każda z nich jest według jej Wyznawców, über alles .

A tak nie jest. Każda !, jeśli nie jest zagrożeniem zdrowia psychicznego i fizycznego innego żyjącego stworzenia na tej Ziemi, jest dobra. Ale jeśli dobrze się rozejrzymy i prześledzimy historię powstawania religii, wierzeń, ich wyznawania, stwierdzimy że każda z nich jest w jakimś sensie pełna "zadziorów" o które co chwila zahaczamy. Bo moja jest mojsza. I w swych modlitwach często niestety podobni jesteśmy tym z "Dnia świra". A jak jest jest z islamem?. Prorok powiedział: „Kiedy wierny modli się za rzeczą, która oddziela go od innych, a ktoś chce przejść pomiędzy nim a sutra, powinno się go powstrzymać, odpychając w klatkę piersiową. Jeżeli ktoś odmówi (nie chce obejść sutra) wówczas walczcie z nim, albowiem jest złem”. [Bukhari i Muslim]

. Walka ta wygląda bardzo często w "biesłański,bostoński i dubrowski" sposób.
Nie inaczej jest z religią chrześcijańską a raczej było? Inkwizycja -Inquisitio haeretica pravitatis, Sanctum officium. Wlokła za sobą strach, nienawiść i prześladowania tych "innych" tych "nieprawomyślnych" tych "niebezpiecznych". Przez setki lat dokonano w imię szerzenia wiary, mordów, prześladowań i wyniszczania całych plemion ludzkich, w imię czego ? w imię Najwyższego!. Wszyscy ci, którzy sprzeciwili się jedynej "słusznej" wierze czy to chrześcijańskiej czy to islamowi, byli wrogami, istotami niegodnymi oglądania boskiego? świata. Przykładem, jednym z wielu byli waldensi."ugrupowanie chrześcijańskie, zainicjowane przez Piotra Waldo, zawiązane w południowej Francji ok. 1170 r. jako tzw. "ubodzy z Lyonu", działające we Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach i Polsce (Śląsk), występujące przeciw władzy i bogactwu kościoła. Potępieni przez papiestwo, ekskomunikowani i prześladowani przez inkwizycję". W XVw inkwizycja zaczęła powoli wyciszać swą "działalność" a powodem było zepchnięcie "heretyckich" działań tych innych na dalekie zaplecze słusznej Religii. I wydawałoby się że koniec nastał i spokój prześladowań. Błędne mniemanie. Polowanie na czarownice pod każdą postacią trwa i trwa mać jak mawiał klasyk. A świstak siedzi i zawija je w te sreberka .

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.