Niedziela, 24.01.2021 r. Imieniny: Felicji i Tymoteusza
Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Cyceron
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

DLA WSZYSTKICH KORZYSTAJĄCYCH Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH:

Janina Obszańska 2011-07-05
obszanska_70_1.jpg(To powinno być wydrukowane i trzymane w samochodzie, torbie lub portfelu. Te informacje powinieneś mieć przy sobie).

Istnieje kilka rzeczy, które można zrobić w poważnych sytuacjach krytycznych. Telefon komórkowy może być rzeczywiście ratunkiem życia, lub awaryjnym narzędziem do przetrwania. Najważniejsze rzeczy, które można wykonać:

PIERWSZA
Awaryjny numer na świecie dla telefonów komórkowych jest 112. Jeśli znajdziesz się w samochodzie poza zasięgiem sieci komórkowej istnieje awaryjny system wybierania numeru 112 i komórka będzie przeszukiwać wszelkich istniejących prowajderów telefonów komórkowych w sieci, aż do znalezienia go dla Ciebie, a co ciekawe, ten numer 112 może być wybierany nawet jeśli klawiatura jest zablokowana. Postaraj się to wypróbować.

DRUGA
Jeżeli masz zablokowane klucze w samochodzie, a samochód ma zdalnego pilota na klucze. Telefon komórkowy może pomóc Ci któregoś dnia. Jeśli zostawiłeś klucze w samochodzie a zapasowe klucze są w domu, zadzwoń do kogoś w domu na ich telefon komórkowy z Twojego telefonu komórkowego. Przytrzymaj twój telefon komórkowy około 30 cm. od drzwi samochodu i poproś osobę w domu aby nacisnęła przycisk odblokowania zamka w zapasowych kluczach, blisko telefonu komórkowego. Twój samochód powinien sie otworzyć. Oszczędzisz czas przywiezienia kluczy zapasowych do Ciebie. Odległość nie jest ważna. Mogą to być setki kilometrów od twojego samochodu, odległość nie ma znaczenia, jeżeli masz kogoś kto ma zapasowe klucze z remote control do twojego auta, możesz w ten sposób otworzyć drzwi samochodu (albo bagażnika). Uwaga redaktora: To działa fantastycznie! W ten sposób odblokowaliśmy nasz samochód, telefonem komórkowym będąc na wakacjach!

TRZECIA
Jeżeli bateria twojej komórce jest bardzo, słaba istnieje ukryta rezerwa prądu. Aby uaktywnić ja, naciśnij klawisze * 3370 # . Telefon komórkowy zacznie korzystać z tej rezerwy i wskaźnik naładowania wskaże wzrost o 50% naładowania baterii. Ta rezerwa wróci do normy kiedy podłączysz komórkę do ładowania następnym razem.

CZWARTA
Jak wyłączyć skradziony telefon komórkowy? Aby sprawdzić numer seryjny swojego telefonu komórkowego, wciśnij następujące klawisze w telefonie: * # 06 # . 15-Cyfrowy kod pojawi się na ekranie. Ten numer jest unikalny dla Twojego telefonu. Zapisz go i schowaj gdzieś bezpieczne. Gdy telefon zostanie skradziony, możesz zadzwonić do swojego providera (dostawcy usług telefonicznych) i podać im ten kod. Oni będą mieli możliwość zablokować Twój telefon nawet jeśli złodziej zmieni kartę SIM, telefon będzie całkowicie bezużyteczny. Prawdopodobnie nie otrzymasz swojego telefonu z powrotem, ale przynajmniej wiadomo, że ktoś kto go okradł nie będzie mógł z niego korzystać,/ ani sprzedać go dalej. Jeśli wszyscy ludzie by to robili, złodzieje nie mieli by powodu kraść telefony komórkowe gdyż byłyby one bezużyteczne.

I ostatnia....
PIĄTA
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy osobie która ulega wypadkowi. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp. Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymaga następującego oznaczenia:ICE1, ICE2, ICE3, itd.

(nadesłała: Janina Obszańska)

mobile.jpg
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM
cenne wskazówki warto zapamietać
~adasd_or 2011-07-07 17:19

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2021 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.