Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Dziadkowie, mebel nader nie świąteczny

Roman Kościesza Kułakowski 2014-04-21
Dobrze, że nie przywiązują ich do drzewa przy drodze albo nie wyrzucają w czasie jazdy z samochodu. Widać społeczeństwo się cywilizuje i ludzkie uczucia z myślą o komforcie dla bliskich jest. Taki kaszlący i stękający Dziadzio czy też Babcia jest uciążliwy i mało "kompatybilny" w czasie świąt.
Nie można spokojnie napić się wódeczki czy też pogawędzić o sprawach wartych mszy, bo krewniak marudzi w drugim pokoju domagając się herbatki czy też lekarstewek. Tak jakby cholera nie mógł poczekać tych dwóch ważnych świątecznych dni? Ot staruchy są upierdliwe-nikt tak dobrze o tym nie wie jak młodziaki, dla których życie nie posiada w swym pakiecie takich niechcianych "skrawków" człowieka ,jakim jest wyeksploatowany krewny. Ale co innego, jeśli Mamusia czy Babcia mają na tyle sił żeby przygotować żarcie, skoczyć po fajki do sklepu albo po flaszkę jak zabraknie spragnionym, młodym gardłom, wtedy ma szansę na pozostanie w mieszkaniu podczas świąt .Wtedy gdzieś w kątku, w wolnym czasie od służby, chapnie jakieś jedzonko świąteczne. A co? niech ma. Jak będzie głodny nie popracuje. Niech żre więc. Ale nie za dużo- na zdrowie trzeba uważać a nie wozić w tygodniu do lekarza- gdzie na to czas? Poleży wtedy w domu - samo przejdzie.

Jak nie ? widać Bóg tak chciał."Wynalazek" pozbywania się zmurszałych i niewydolnych zdrowotnie i psychicznie "bliskich" często związanych tylko i wyłącznie więzami krwi a nie uczuciem miłości czy choćby przyjaźni i wdzięczności jest znany od wieków. To towary często niepotrzebne, obciążające i tak zajętą psychikę tych od których zależy los starych ludzi,którzy kiedyś byli Ojcami , Matkami Babciami, Dziadkami. Teraz zamienili się w tobołek kości i bezsilnych mięśni. Tobołek jest niepotrzebny. Powinny się może pojawiać jak to jest w blokowiskach czy prywatnych posesjach, zawiadomienia że w tym czy innym dniu, Zakład Oczyszczania Miasta, zabiera "większe gabaryty". Wtedy to będzie można wystawić krewniaka przed śmietnik i go zabiorą. Oszczędzimy na benzynie, nie obarczymy pracą lekarzy, nie zajmą nasi "ukochani" o których tak się troszczymy, miejsca innym potrzebującym.

Czasy w których dzieją się te tak okropne zdarzenia w odniesieniu do starych ludzi są straszne ale jak powiedziałem trwają od tysięcy lat-zmienia się tylko forma pozbywania i sposoby-bardziej "cywilizowane", jeśli można użyć takiego określenia w tym wypadku. Oczywiście są przypadki, kiedy stan zdrowia krewnego jest już w takim stopniu zły, że nie radzi sobie z opieką bliski, chorego. Wtedy umieszczamy go chcąc niechcąc z trauma dla niego i siebie lub tez i bez niej, w Ośrodku do tego przystosowanym z kadrą dobrze wyszkoloną i ludzkimi uczuciami w stosunku do pacjentów. Jeśli tego brakuje? lepiej być może od razy poddanym eutanazji i nie męczyć się dalej. Może TAM coś jest? nie wiem. Chciałbym.
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.