Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Gdzie Rzym a gdzie Krym ?

Roman Kościesza Kułakowski 2014-03-01
Niestety sprawdzają się ,na razie moje pesymistyczne spojrzenia na "grożenie "paluszkiem przez Obamę. Jak dowiadujemy się od korespondenta polskiego z Nowego Jorku Amerykanie zamilkli zadziwieni i zszokowani, że Putinuszka nie przestraszył się palucha Prezydenta USA. Mało tego kpi sobie w żywe oczy z gróźb. Nie tak dawno wyraziłem moje zdanie/skromne/ na ten temat - że tupot białych mew bardziej by raził Władymira niż tupanie nóżką Obamy.

Scenariusz się sprawdza. W Ameryce są zaskoczeni że polityka ich Prezydenta ponosi fiasko. Niestety wyobraźnia Amerykanów równa jest jej wiadomościom o Europie. Często nie wiedzą dokładnie gdzież ona leży. Niestety dla nas Rosja jest TU a USA TAM. A to wielka różnica z której obyśmy nie zdali sobie sprawy znowu.

Zdaniem eksperta już dziś polityka Moskwy powinna spotkać się z ostrą reakcją. „Rosja powinna poczuć zagrożenie międzynarodowych sankcji: przede wszystkim ekonomicznych, finansowych i dyplomatycznych. Sojusznikom Ameryki i NATO w Centralnej Europie powinny być przedstawione gwarancje tego, że ich granice będą ochranianie i wzmocnione wojskowymi kontyngentami. Amerykańska flota powinna zademonstrować swoją obecność na Morzu Czarnym” – zwraca uwagę ekspert Center for Strategic and International Studies.
„Zachodni liderzy powinni podkreślić, że podział Ukrainy stworzy bezpośredni precedens dla podziału Federacji Rosyjskiej, w której skład wchodzi przecież duża ilość narodów i regionów, które są skrajnie niezadowolone z polityki Moskwy. Co więcej, narodowowyzwoleńcze ruchy wewnątrz Rosji mogłyby otrzymać wsparcie Zachodu” – sugeruje Bugajski.

Pan Bugajski trochę w piętkę goni z tą obecnością floty amerykańskiej na Morzu Czarnym:) i co? pytam się ja, laik polityczny i militarny? Rosja będzie sobie pływała na swoich okrętach a USA na swoich - i tak będą pokazywać swą moc? - to śmieszne i nie logiczne. To jak dwóch facetów zdejmujących majtki i pokazujących sobie nawzajem k....y, który jest większy, i czy są w gotowości. Ale co potem - któryś go użyje?

To wszystko tak wygląda fajnie na planszy ze sztucznymi stateczkami, przesuwanymi palcem. Rzeczywistość jest jednak inna.

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.