Sprawy ludzkie nie idą aż tak dobrze, żeby się podobało większości to co lepsze.

Lucjusz Anneusz Seneka
Polska zawsze blisko
Środa, 26.04.2017 r.
Imieniny: Marii i Marcelego


Wró?Strona g?ówna Drukuj

Histeria nad Wisłą

Andrzej Zaranek 2012-05-30
Polska ma dziś wielkiego newsa. Przestaliśmy mówić o Euro, autostradach i pośle Niesiołowskim. Nikt też nie zająknie się dziś o rosnącym bezrobociu, widmie kryzysu, późniejszym przechodzeniu na emeryturę czy poszerzającym się obszarze biedy. Dziś mówimy o „bezprzykładnym ataku na Polskę i Polaków”.

Prezydent Obama „chlapnął” coś o „polskich obozach śmierci”. „Palnął” Obama i tyle. Wszyscy mamy świadomość, że chodziło o „polskie obozy” w sensie geograficznym. Każdy język ma skłonność do upraszczania swojej formy. Wszak większość Polaków (w tym i tych „prawdziwych”) używa pojęcia getto warszawskie. Nikomu nie przyjdzie do głowy, że getto w Warszawie zorganizowali Polacy. Nikt też nie sądzi, że funkcjonowanie getta w Warszawie odbywało się za zgodą Polaków. Getto warszawskie to tylko i wyłącznie nazwa, określająca geograficzne położenie getta.

W podobnym sensie słów „polskie obozy śmierci” użył - jak mniemam - prezydent Obama. Administracja Obamy przeprosiła za te słowa i na tym w zasadzie cała „afera” powinna się zakończyć. Jest jednak inaczej. Prominentny polityk, szef jednej z opozycyjnych partii twierdzi, że Obama użył słów o „polskich obozach śmierci” świadomie (a co koteczku chciał tym osiągnąć?). Jakiś mędrek z naukowym tytułem twierdzi w TVN24, że wypowiadanie słów o „polskich obozach śmierci" gloryfikuje SS, wehrmacht i gestapo. A Obama tym samym gloryfikuje i czci pamięć Adolfa Hitlera”. Uff jedynym miernikiem nieskończoności jest głupota.

W całym tym histerycznym zamieszaniu zapominamy o jednym. Zapominamy o postaci pana Karskiego. To co miało i powinno być okazją do przypomnienia niezwykłych dokonań Jana Karskiego zamieniło się w tragifarsę urażonej dumy. To co miało pokazać wielkość Polaków i Polski zamienia się knajpianą pyskówkę.
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM
No prosze...moja tesciowa byla zamknieta w Polulicach w Polskim obozie...takie obozy byly stworzone...
~Nie rozumiem 2012-06-06 11:16

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
a-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
mamypomyslyforsybrak_330.jpg

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1025672.jpg

RADIO MAGIAN

czytajac1.jpg
radio_magian_330.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  poczta_dawniej_i_dzis_330.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...

LICZY SIĘ KAŻDY DAR SERCA

marta_1_330_edyt.jpg
  Redakcja Albumu Polskiego zwraca się do wszystkich czytelników przyjaciół i ludzi dobrej woli z apelem o wsparcie dla Marty Smolińskiej wnuczki naszych przyjaciół.   Jeśli rozliczając swój PIT macie zamiar...

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2017 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.