Niedziela, 05.04.2020 r. Imieniny: Ireny i Wincentego
Jeżeli unikanie ludzi jest ascezą, to jeszcze większym ascetyzmem jest przyjmowanie ich u siebie.

Tomasz Mann
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Jak zorganizować konkurs, którego i tak nikt nie wygra ....

Marek Ciesielczyk 2009-04-26
To wiedzą w Tarnowie... Czy władze Tarnowa chcą zniszczyć I Liceum Ogólnokształcące?
Kto nie lubi wicedyrektora LO Horbacewicza? Czy wiceprezydent miasta Dorota Skrzyniarz zostanie zdymisjonowana? Takie pytania zadają sobie nie tylko uczniowie i nauczyciele I LO w Tarnowie.

Kto chce zniszczyć I LO w Tarnowie?

Że konkursy w Polsce to fikcja, wiedzą wszyscy. Kolejnym dowodem na to są próby znalezienia dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.
Lokalna prasa zadaje teraz pytanie: „Czy kandydaci (na dyrektora I LO) nie spełniają konkursowych wymogów, czy po prostu nie podobają się władzy?”
Pierwsze liceum w Tarnowie to najstarsza szkoła w tym mieście, powstała w XVI wieku. Mimo, że w ciągu ostatniego roku władze tego grodu zorganizowały aż trzy konkursy, stanowisko dyrektora nie zostało obsadzone w ich wyniku. Dyrektor został powołany bez konkursu. Jeszcze raz okazało się, że tak zwane „konkursy” w Polsce to czysta fikcja. Już wcześniej pisaliśmy o tym, że Tarnów nie jest tutaj wyjątkiem - kliknij tutaj : top.portal.salon24.pl/391798.html

***

Listy kandydatów spełniających wymagania formalne na stanowisko Dyrektora Wydziału Strategii Urzędu Miasta Tarnowa”, zawiera nazwisko tylko…. jednego (!) takiego kandydata. Jedynym, który złożył aplikację na to – naszym zdaniem – najważniejsze (po prezydencie) stanowisko w Urzędzie Miasta, był wspomniany niejaki Gotfryd z Szerzyn. Dlaczego tak się stało?

Do następnego etapu rekrutacji w „konkursie” na stanowisko Dyrektora Wydziału Geodezji i Nieruchomości Urzędu Miasta Tarnowa oraz Kierownika Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji zakwalifikował się także tylko jeden kandydat! Dlaczego? Czy inni potencjalni, być może znacznie lepsi merytorycznie kandydaci, nie zgłaszają się do tego typu konkursów, nie wierząc, że mają jakiekolwiek szanse na objęcie stanowiska w urzędzie, kierowanym przez prezydenta Ścigałę? Rok temu odrzucono kandydaturę dotychczasowego dyrektora I LO w Tarnowie Marka Kobielskiego – „ze względów formalnych”. Kobielski nie załączył bowiem do dokumentów konkursowych jednego zaświadczenia, które - nawiasem mówiąc - było już wcześniej w posiadaniu Urzędu Miasta i kuratorium! Dzisiaj tak komentuje decyzję urzędu kierowanego przez prezydenta Ryszarda Ścigałę: „Czuję się wyrzucony ze szkoły”!

Rok później drugi konkurs wygrał dotychczasowy (od 12 lat!) wicedyrektor I LO, Krzysztof Horbacewicz. Tym razem władze miasta poszły na całość. Nie tylko unieważniły konkurs, ale skierowały do miejscowej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa! Horbacewicz miał zdaniem władz Tarnowa dopuścić się plagiatu koncepcji zarządzania szkołą, gdyż rok wcześniej podobny projekt przedstawił Kobielski. Gdy ten jednak oświadczył, że koncepcja ta jest ich wspólnym dziełem, prokuratura odmówiła oczywiście wszczęcia dochodzenia, a prezydent miasta i jego urzędnicy „zrobili z siebie głupa”, by posłużyć się nomenklaturą „klasyka”.

Kobielski tak skomentował donos władz miasta: „Jestem oburzony, czuję odrazę. Wystarczyło nas przecież poprosić o wyjaśnienia”, zaś drugi niedoszły dyrektor I LO, Horbacewicz stwierdził” „…chyba wsadzam głowę nie tam gdzie trzeba”. W marcu wziął jednak ponownie udział w kolejnym konkursie na stanowisko dyrektora najstarszego w mieście ogólniaka. I tym razem przepadł z kretesem. Zbulwersowani całą sprawą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wystosowali list do prezydenta Ścigały.

Przypomnijmy, że tarnowską oświatę nadzoruje zastępca Prezydenta Miasta, Dorota Skrzyniarz. Czy po skandalu konkursowym zostanie ona zdymisjonowana przez prezydenta Ścigałę? Niedawno była ona bohaterem innego skandalu. Szefem rady nadzorczej jednej ze spółek miejskich MPEC, został …. jej mąż. Należy w tym miejscu wyjaśnić, że wyboru tego nie dokonał bynajmniej prezes wspomnianej spółki, lecz … prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała. Złośliwi mówią, że konkursy na dyrektora I LO będą odbywa się tak długo, aż któryś z nich wygra odpowiednia (dla władz miasta) osoba. Tarnów promuje się jako „Polski biegun ciepła”. Jeśli decyzje personalne będą podejmowane tak jak dotychczas, można obawiać się, że już wkrótce w Polsce będzie mówiło się o tym mieście „polski biegun nepotyzmu”.

Marek Ciesielczyk,Tarnów
http://top.portal.salon24.pl

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.