Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Komu Polska jest najważniejsza ?

Maciej K. Dąbrowski 2010-11-18
mkdobrowski_70.jpgCzytam o ludziach, którzy zarejestrowali Stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza". Mnóstwo komentarzy, bo temat - jakże ważny dla Obywateli.

Radio i przeróżne inne media trąbią - i pewnie wciąż będą - o zarejestrowaniu nowego ugrupowania o takiej samej nazwie. O założeniu nowej formacji - przez kogoś innego, kogoś, kto tuz przed wyborami dał sygnał wyborcom, że można się tak o dopiero co własnym gnieździe wypowiadać - delikatnie mówiąc - krytycznie i publicznie. Wielku NEWS Zostaje tuż przed wyborami samorządowymi nagłośniony z ogromnym skwapliwym zadęciem w mediach zawsze horroro-wesołości i różnych "newsów" pełnych, mediach jeszcze bardziej wiarygodnych niż za czasów Misia Uszatka.

Dzieje się to tuż przed nadchodzącymi wyborami, w aureoli zbawienia od "wojny polsko-polskiej" - jakże sprytnie wymyślonej przecież przez "Kali-pluje", przez tych, zawajdanych w swej zaraźliwej agresji dooplomatołków, co wiedzą wszystko najlepiej, najumniej, i usilnie, z tak wielkim mozołem, niby dążą do "odkrycia" Prawdy spod smoleńskiej płyty - każąc nam zapomnieć - kto ją tam upchnął!

Tuż poniżej Bałtyku i Kaszub, w kraju naszym nad Wisłą i Odrą, umęczonym sztucznie wywołaną wojną i szukaniem "czarnego luda" (tak potrzebnego by przykryć aferę jedną, drugą itd... powstaje NEWS, tak bardzo sprytnie odwracający uwagę wyborców od nieco jakże smutniejszej od sondażowego słupka rzeczywistości!! - Rzeczywistość - to Prawda o stanie Państwa! Prawdy - niestety - w mediach NIE MA. Jest nagonka na "czarnego luda". Czy wiemy już, na czym polega obrzydzająca sąsiedni stragan propaganda i czemu to służy???

Niektórych, powołanych przecież nie do odgrywania roli ciecia i wykidajły w zacisznym domku, lecz zobowiązanych mandatem i pensją do dbałości o kraj - "Polska, i to wieczne pobrzękiwanie szabelką"jeszcze nie tak dawno męczyło. Po co więc pchali się na plakat? Przecież nikt nie zmuszał! Ktoś, kto jednak się pchał, a jest Polakiem, nie wpadnie na tak głupi pomysł, by walczyć ze swoim narodem jeśli to jego Naród, i z własnym gniazdem, jeśli to jego gniazdo - oczywiście! Ja bym tak nie postępował, bo mam szacunek do mojego gniazda, do Polski, ale nie każdy musi mieć taki charakter jak ja! Czy ktoś chce, byśmy walczyli bratobójczo? Czy "ktoś" nie nas szczuje na siebie?! Jaki ma w tym interes i kto to jest?! Czy to po prostu - specjalista od reklamy, zgrywus, słusznie oburzony i "nagle obudzony" Obywatel, czy też ktoś zupełnie inny?
Odpowiednia reklama - jak wiemy - dźwignią jest! NEWS - podporą czegoś, co się nazywa HANDEL! Czy to, co się wyprawia, to zwykła walka o rynek (o wyborców) - czy to jednak wredna walka?

Odpowiednia reklama - tak, to "kupujemy", i jeśli mamy gwarancję, możemy pozbyć się kłopotu zwracając niestrawność u tego kto nam sprzedał gdyby towar był zepsuty.
A reklama niestosowna... ? Nieodpowiednia, lub co gorsza - może świadomie nieodpowiedzialna lub wprowadzająca w błąd? Zawierucha reklamowa prowadzona w takiej chwili - czy to nie dźwignia przełącznika karabinu maszynowego wycelowanego w dopiero co własną formację?! Nie oszukujmy się - komu strzelanie do własnej formacji - TERAZ - jest potrzebne?! Co takiego pilnego się wydarzyło, że nie można było POCZEKAĆ choć tydzień? To jest lojalność? To dbałość o Polskę?!

Historia, jak Cyganka, prawdę wam powie. Nim to jednak zrobi - chcę Was pogodzić, drodzy reklamiarze, moim własnym, czarodziejskim zdaniem. Według mojego poczucia sprawiedliwości i przyzwoitości - pojęcie „POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA” wymyślili - LECH i nasze plemię - Polanie, Zarejestrowali je wieki temu - pod Dębem i przypieczętowali Orłem!

Używali tego zwrotu moi Przodkowie, Rodzice i używałem od dziecka ja i używają miliony moich rówieśników i ich dzieci.
Uważam więc, że treść „Polska jest najważniejsza” należy do mnie, tak jak do milionów innych Polaków, którzy w ciągu całej naszej Historii traktowali je nie jako hasło, a jako dewizę wartą ofiary życia. Za Polskę.
To nasze Dziedzictwo Narodowe.
Rejestrowanie czegoś co jest od wieków wspólną własnością jest niemożliwe. Nikt nie jest władny rezerwować go dla jednostki. To tak jakbyście chcieli zastrzec w Urzędzie Patentowym międzynarodowy znak "Informacja"! Bo "Polska jest najważniejsza" - to informacja! Dla Polaków powinna nią być na pewno.

Dzielić nasze poglądy i doprowadzać do wewnętrznej wojny próbowano nie raz. Zastanawialiście się - kto cieszyłby się z kłótni? A co by na zawłaszczający spór powiedzieli Królowie nasi? A Norwid, Słowacki, Mickiewicz, Kołłątaj, Staszic, Paderewski, Piłsudski? Czy trzeba wymieniać patriotów i bohaterów, którzy w różnych związkach i miejscach poświęcili życie, bo - bez medialnego zadęcia - Polska zawsze była dla nich najważniejsza?

Z chęcią natomiast i zawsze podzielę się moim Dziedzictwem z każdym, kto interes Polski przedkłada nad prywatę i zdradę.

Z chęcią się nim podzielę, bo tak trzeba!

Przy kłótniach, wzajemnych oskarżeniach, deprecjonowaniu siebie, które z pewnością nastąpią mam poważne wątpliwości, czy dla Was Polska jest najważniejsza.

Jedyną pociechą, że komuś, dla kogo Polska rzeczywiście jest najważniejsza - serwowana od rana do wieczora z medio-sondażowego słupka w postaci newsu "papka" nie zamydli oczu!

www.tekstymkd.pl

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.