Niedziela, 24.01.2021 r. Imieniny: Felicji i Tymoteusza
Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Cyceron
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Koszałki-ścigałki – tak mówią o „konkursach” w Tarnowie....

Marek Ciesielczyk 2009-05-04
Gdy po roku i trzech „konkursach”, w których nie wybrano dyrektora najstarszej w Tarnowie szkoły – I Liceum Ogólnokształcącego oraz jednym zawiadomieniu o „popełnieniu przestępstwa” - szefa tego ogólniaka prezydent miasta, Ryszard Ścigała, mianował bez konkursu, w szkole zawrzało.

Pisaliśmy o tym już w naszym poprzednim artykule – patrz: Jak zorganizować konkurs którego i i tak nikt nie wygra ?

Najpierw Rada Szkoły i Rada Pedagogiczna wyraziły swoją dezaprobatę dla decyzji prezydenta Tarnowa, nie wydając wymaganej przez stosowną ustawę opinii w tej sprawie. Później ponad 600 uczniów ogólniaka wystosowało petycję do władz miasta.

W czasie sesji Rady Miejskiej w Tarnowie doszło do kolejnego protestu. Najpierw na Sali Lustrzanej, gdzie obradowali rajcy, pojawiły się transparenty o treści „Precz z żądłem cenzury”. W ten sposób zaprotestowano przeciw skandalicznemu traktowaniu przez Przewodniczącego Rady, Ryszarda (nomen omen) Żądło mieszkańców Tarnowa, którzy chcą przedstawić swoją opinię radnym. Przez prawie 20 lat nowego samorządu polskiego tarnowianie mogli zabierać głos na początku sesji Rady Miejskiej. Od pewnego czasu przewodniczący rady każe im czekać czasem nawet 9 godzin, by mogli pod koniec sesji powiedzieć kilka słów.

Gdy szef rady zaproponował, by o sprawie liceum dyskutować pod koniec obrad, za plecami prezydenta Tarnowa, Ryszarda Ścigały kolejni demonstranci wznieśli transparenty z hasłem „Chcemy dyrektora I LO z konkursu”.

Gdy w końcu, po 8 godzinach oczekiwania na punkt obrad dotyczący liceum, prezydent miasta przedstawił swoją wersję wydarzeń, której już wcześniej nie zaakceptowało środowisko licealne, twierdząc, że na Sali Lustrzanej, wśród niezadowolonych z jego decyzji nie ma osób bezpośrednio związanych ze szkołą, zrzedła mu wyraźnie mina. Okazało się bowiem, że o głos poprosił Sławomir Woźniak - ojciec jednej z uczennic klasy pierwszej I Liceum Ogólnokształcącego.

Woźniak w wyjątkowo merytoryczny sposób skrytykował decyzję prezydenta Tarnowa. „Przyniesiono nam dyrektora liceum w teczce” – powiedział. Mianowanie dyrektora bez konkursu określił jako „eksperymentowanie na naszych dzieciach”. Należy podkreślić, że ojciec uczennicy I LO wykazał niezwykła odwagę, pytając, „jaką rolę odegrała w tej nominacji pani poseł Urszula Augustyn” (z Platformy Obywatelskiej). Już niedługo postaramy się umieścić w internecie nagranie wystąpienia pana Sławomira Woźniaka.

Za plecami prezydenta Ścigały pojawiły się nowe transparenty o treści „Konkursy w Tarnowie = koszałki-ścigałki”, sugerujące fikcyjny charakter tego sposobu wyłaniania kierowników jednostek miejskich w Tarnowie.

W odpowiedzi na wystąpienie rodzica prezydent Ścigała oraz miejski prawnik o nazwisku Wardawa skierowali pod adresem wicedyrektora I LO Horbacewicza, zwycięzcy wcześniejszego konkursu na dyrektora I LO, który następnie unieważniono, obraźliwe uwagi, które - naszym zdaniem - mogą być powodem wytoczenia im przez Horbacewicza procesu. Obstawiamy, że wygra i sprawę karną, i cywilną, jeśli zdecyduje się na skierowanie aktu oskarżenia oraz pozwu przeciwko prezydentowi miasta oraz radcy miejskiemu. Postaramy się zamieścić w internecie także nagranie tych osób. Nauczyciele, uczniowie I LO oraz ich rodzice będą mieli okazję przekonać się (na własne oczy i uszy), jacy ludzie kierują sprawami miasta Tarnowa.

Marek Ciesielczyk,Tarnów
http://top.portal.salon24.pl

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM
Z początkiem roku szkolnego Krzysztof Horbacewicz został usunięty z I LO przez mściwego prezydenta...
~xyz 2009-08-26 10:14

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2021 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.