Sobota, 04.04.2020 r. Imieniny: Wacława i Izydora
Jeżeli po zderzeniu książki z głową powstaje pusty dźwięk, czy zawsze jest to wina książki?

Georg Christoph Lichtenberg
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

"Który głos twej chwale zdoła?"

Roman Kościesza Kułakowski 2015-05-11
Czy wczorajszy "szok" po ukazaniu się wyników wyborów prezydenckich I tury, zmieni coś w życiu Polaków? czy trafili bliżej środka tarczy, czy też to złudzenie spowodowane zmęczeniem w oczekiwaniu na prezenty?

Tylko św. Mikołaj jest niezmienny. No może Dziadek Mróz . Polacy chcą nowego św. Mikołaja. Oczekują, że worek nowego darczyńcy jest pełen ciekawszych zabawek i słodyczy. Nic bardziej mylnego. Worek jak worek. Zaopatruje i upycha w nim towar, który jest już przeceniony, sklep handlujący marzeniami. Ale jak w wyprzedażach, ludziska rzucają się na półki na których stoi badziewie z innymi cenami, opakowany w nowe sreberka. A kto te sreberka zawija? świstak? nie. To nowy Kandydat nawija i zawija. Trzeba przyznać, że zgrabnie. Jest znamienne szukanie kumpla do "wypicia" z pucharu zwycięzcy tego, który jest w obecnej rozgrywce silny. I tak Pan Kukiz sprawiający , na mnie wrażenie rewolucjonisty jak żywcem wyjęty z ataku na Bastylię,z ogniem w oczach i niewybrednym językiem, gotowy na "zgilotynowanie" każdego niedruga Rzeczpospolitej, takiej jak ją widzi w swych wyobrażeniach. Jest kimś. Jest osobą godną do zaproszenia na "salony" tych, którzy teraz z upodobaniem będą przyznawali jak mądrze i ciekawie mówi trzeci w rozgrywce o stołek rukowoditiela, tramwaju zwanego pożądaniem.

Zgadzam się z kilkoma jego wypowiedziami o klanach partyjnych o korycie i kolesiostwie. To prawda i do tego gówniana prawda. Tylko Pan Kukiz zapomina, że Prezydent ma dość "okrojone" uprawnienia, raczej "biurkowe" i reprezentacyjne niż decyzyjne. To nie rewolucja Panie Kukiz, to jest szeroko rozumiany i spełniany kompromis. Pan Duda zgrabnie jak powiedziałem, potrafi manewrować pomiędzy warstwami społecznymi naszego Kraju, czego za cholerę nie potrafi Pan Komorowski. Wydawało mu się, że jeśli jak zwykle jest kompot do obiadu, to podana czarna polewka?, nie spowodowała zmiany jego zachowań i sposobu komunikacji z Polakami. Jeśli będzie się dalej posługiwał hasłami…

wsi spokojna, wsi wesoła! Który głos twej chwale zdoła? Kto twe wczasy, kto pożytki Może wspomnieć zaraz wszytki…

to czarno widzę II turę wyborów, dla niego i jego wyborców. W grupie tej jestem ja. I tak się zastanawiam choć czasami pierwsza myśl najlepsza czy ten marazm, który istniał za "panowania" obecnego jeszcze? Prezydenta, był czymś czego oczekiwali Polacy? czy nowa puszka otwarta przez Pandorę w tym wypadku Naród? wypuści nowe nieszczęścia czy też pozostawi nadzieję, która została zamknięta jako jedyna w owym pojemniku.

Lewitacja w obłokach marzeń jest fajna ale ileż można się unosić. Natomiast rewolucji oczekują ci, którzy nie zdają sobie sprawy, że przynosi ona wiele ofiar. Więc jakie jest rozwiązanie ? Nie wiem. Chciałbym być dobrej myśli. Ale czy przyjdzie, w to wątpię.

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.