Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

..."łamią łapy i biją się w chrapy"

Roman Kościesza Kułakowski 2014-03-02
kosciesza_70.jpgNie wiem a raczej wiem. Cóż sprzeczności w natłoku myśli są rzeczą normalną. Gdybyśmy wiedzieli od początku nie byłoby natłoku. Przyjmując Ukrainę do UE, wykazujemy duże zrozumienie dla dążenia Ukraińców do lepszego bytu, zeuropeizowania się wolnego od zaszłości Państwa. Czujemy się jako członek wspólnoty europejskiej takimi dobrymi, wyrozumiałymi i empatycznymi Polakami europejczykami. Dobre samopoczucie jest pożądane dla własnego zadowolenia z postawy i równocześnie pokazanie innym sąsiadom jaki przykład powinni dawać Ci, którzy w przeszłości otrzymali moralne i ekonomiczne cięgi od dzisiejszych "przyjaciół".

W świetle ostatnich wydarzeń na Majdanie, pomoc moralna i materialna miała raczej dla nas niebagatelne znaczenie. Znów pokazaliśmy twarz serdeczną , rozumiejącą i współczującą. Większość Polaków?(a może się mylę) jest za przyłączenie Ukrainy do Unii. Gesty ,słowa i znów gesty spotkały się z częścią uznania i wdzięczności Ukraińców. Nie są natomiast pokazywane ani komentowane hasła nacjonalistów ukraińskich żądających zepchnięcia Polaków - Lachów za San i przyłączenia "rdzennych ziem" ukraińskich na powrót do Narodu z trójzębem w herbie. Te ziemie to Przemyśl i 14 innych powiatów.

Czytając komentarze mych Znajomych na fejsie, zastanawiam się czy czasem im się zdarza myśleć - w typie "Rosjo odpierdol się od Ukrainy". Świadczy to o małej pomysłowości w używaniu wulgaryzmów, ale też mówi o małej wyobraźni. Nie chcę być złym prorokiem. Ale jeśli wszystko zakończy się bezkrwawo i Ukraina padnie wreszcie w ramiona Unii, to po wzięciu głębokiego oddechu i regeneracji nadwątlonego systemu ekonomiczno psychicznego, weźmie się za odzyski. Jakie? ano będziemy mieć ciągłe utarczki z przyjaciółmi o wyżej wspomniane ziemie i nie tylko. Niech no "tylko zakwitną jabłonie" i zabużanie będą chcieli odzyskać utracone, delikatnie to ujmując majątki, to co się zacznie, będzie z burdelem tak często porównywanym do sytuacji nieprzyjemnych, hiper burdelem.

Tak to widzę i sądzę że nie jestem w tym osamotniony. Oby nie sprawdziło się powiedzenie. A teraz łamią łapy i biją się w chrapy. Ot co.
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.