Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Pamięć absolutna

Roman Kościesza Kułakowski 2014-04-08
Jest wiek XXI, ludzkość zaczęła eksploatować Marsa. Robotnik Doug Quaid udaje się do punktu wszczepiania wspomnień. Na miejscu dowiaduje się, że wspomnienia, które uważał za prawdziwe, zostały wszczepione jeszcze wcześniej. Rozwiązania tajemnicy własnej tożsamości należy szukać na Marsie. Quaid bezzwłocznie udaje się na Czerwoną Planetę...amerykański film science-fiction z 1990 roku w reżyserii Paula Verhoevena.

Treść filmu została już kilkakrotnie opisana ale scenariusze pewnych wydarzeń są podobne-samo życie. Otóż spróbuje transponować ów opis do współczesnego okresu. Protagonista, główny aktor w teatrze obecnej sceny politycznej, najwybitniejszy aktor, prowadzi dialog z chórem członków Partii i innymi aktorami, czyli jego poplecznikami. Marzeniem Protagonisty jest wygrana jego Partii, choć obawiam się że jest ona tylko bazą, a główną Postacią spektaklu jest ON-Prezes. I nie jest to wygrana na Marsie a tu na Ziemi - choć pragnienia są porównywalne.

Jeśli Polacy zrozumieją że lepiej być czasem oszukanym niż spodziewać się irracjonalnych pomysłów i podejrzeń w stosunku do bliźniego swego, to dobrze. Stan w którym przyszłoby żyć po wygranej w wyborach ,Partii wspomnianej , byłby pewnego rodzaju po jakimś czasie sytuacją eufemistycznie to określając, uciążliwą. Ale wracajmy do opisu "filmu". Fani Prezesa i "jego" Partii mogą sami wybrać przeżycia, które "firma" umieści w umyśle odbiorcy jako prawdziwe wspomnienia. Aby zwiększyć intensywność przeżyć, Prezes decyduje się "obsadzić" w roli tajnego agenta, Pana A.M. Aplikowane są wspomnienia, ale członkowie Partii, napotykają na pewien problem. Będąc pod wpływem prawdziwych i tylko prawdziwych stwierdzeń fachowców przez A.M. zatrudnionych przypomina sobie, iż był on już raz na Marsie jako tajny agent. I ta świadomość swojego rozdwojenia jaźni - czyli polityka i agenta, powoduje, iż w jego głowie a raczej umyśle rodzą się teorie a raczej pewność przewrotu i zamachu .

Na szczęście część członków Partii, po cichutku i powolutku nie zgadza się ze stwierdzeniami agenta specjalnego Ugrupowania politycznego i wspólnie dochodzą do wniosku aby nie nakładać fałszywych przeżyć na autentyczne i wysyłają go do domu. Ale tak się nie dzieje moi Drodzy. Przypominam, że to Fantasy & Science Fiction . Ale fantazjujmy dalej - to takie ekscytujące - prawda? Szare życie nie niesie takich przeżyć intelektualnych jak "rozbieranie" coraz to nowych wiadomości przekazywanych przez jedną prawomyślną. Przeciwnicy polityczni, chce się go pozbyć, aby nie dopuścić do wycieku informacji o owych zdarzeniach. Mimo to agentowi udaje się je dalej przekazywać . Psychiatrzy rządowi natrafiają jednak przy analizie na głęboko zakorzenioną i dawno zapomnianą dziecięcą fantazję agenta. Obserwuje on inwazję istot pozaziemskich i jest w stanie na tyle zafascynować ich swoją humanitarnością i pokojowym usposobieniem, iż ci odstępują od ataku. Członkowie Partii, napotykają przy aplikacji fałszywych wspomnień na ten sam problem co poprzednio. Wszystko co chcą zaprogramować jest już w umyśle klienta. Agent? musi w rzeczywiści doświadczyć owej inwazji i swoją postawą uratował ludzkość.

Myślę że wystarczy i zakończmy ten opis następnej wersji - Pamięć absolutna.
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM
rzeczywiście absolutna
~asterband1 2014-04-11 23:02

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.