Niedziela, 18.11.2018 r. Imieniny: Anieli i Romana
Lepszy jest brak informacji od złych informacji. Zamiast niezdrowych domysłów lepsza jest zdrowa informacja.

Antoni Słonimski
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Pan Duda do mnie nie pisze

Roman Kościesza Kułakowski 2015-05-17
Pan Duda do mnie nie pisze. Wie że w tę "dudę" nie będę dmuchał ani w żadną inną czy to z podwójną przebierką czy inszym stroikiem. Ludowe instrumenty najlepiej brzmią dla uszu nie oczekujących dźwięków bardziej urozmaiconych. A Wyborcy słyszą od pewnego czasu przytoczę tu Glogera,"Jak dudy nadmiesz, tak grają" i jeszcze "Jak dudy grają, tak skaczą ". I tak też zaczęła skakać i podskakiwać w takt melodii Dudy, część Polaków uwodzonych melodią na gajdach, poruszanym ramieniem gajdosza . A kto porusza całym gajdoszem?

Otóż ta animacja to niekoniecznie zasługa prawej i jedynie sprawiedliwej. Nie śmiałbym zarzucić pretendentowi do tak czcigodnego i odpowiedzialnego stanowiska jakim jest prezydentura bądź co bądź nie ostatniego Państwa Europy, braku patriotyzmu i wiary w lepsze "jutro" dla Polaków. Ale ? no właśnie ale. Wiara ponoć przenosi góry. Trudno jednak liczyć tylko i wyłącznie na cuda.A takie chce nam zaserwować Pan Duda, bez przekazu w jaki sposób chce tego dokonać. Całkiem możliwe że przeczytał książkę pt."Cuda znane i mniej znane. Niezwykłe wydarzenia w życiu świętych". Ta książka to zbiór cudownych opowieści, które niosą nadzieję. Przekonują nas, że cuda są możliwe i motywują do tego, by szukać w swoim życiu cudów jeszcze większych niż te opisane. Historie niosą pokrzepienie i nadzieję na to, że nie ma rzeczy niemożliwych!

Wobec tego należy wydrukować kilkanaście milionów tego wydania dla tych, którym po wyborach może zostać tylko i wyłącznie lektura tej jakże ciekawej i pouczającej książki, ale w treści pozostającej w sferze cudów. Jesteśmy wierzącym narodem. Obyśmy nie zostali naiwnym. Pan Andrzej wspomniał kiedyś przy okazji spotkania z wyborcami o swym imienniku, św. Andrzeju Boboli. Jezuita Jan Łukaszewicz SJ, który osobiście znał Andrzeja Bobolę, przekazał pewne cechy jego wyglądu, stwierdzając "Andrzej był średniego wzrostu, o zwartej muskularnej i silnej budowie ciała. Twarz miał okrągłą, pełną, policzki okraszone rumieńcem, przez jasną, przyprószoną siwizną, fryzurę, z lekka przeświecała łysina".

Podobieństwo zaiste duże, ale nie sądzę aby resztę życiorysu obydwu postaci, można połączyć i znaleźć . Sanktuarium św. Andrzeja znajduje się w Strachocinie. Jestem przekonany że jeśli Pan Duda przegra wybory, wyborcy nie wybudują dla niego sanktuarium.
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
wawa-1_800.jpgwawa-2_800.jpgwawa-3_800.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2018 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.