Środa, 15.07.2020 r. Imieniny: Henryka i Włodzimierza
Rozpoznany nieprzyjaciel jest mniej niebezpieczny, mniej zdolny do zaskoczenia.

John Steinbeck
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Pan Duda do mnie nie pisze

Roman Kościesza Kułakowski 2015-05-17
Pan Duda do mnie nie pisze. Wie że w tę "dudę" nie będę dmuchał ani w żadną inną czy to z podwójną przebierką czy inszym stroikiem. Ludowe instrumenty najlepiej brzmią dla uszu nie oczekujących dźwięków bardziej urozmaiconych. A Wyborcy słyszą od pewnego czasu przytoczę tu Glogera,"Jak dudy nadmiesz, tak grają" i jeszcze "Jak dudy grają, tak skaczą ". I tak też zaczęła skakać i podskakiwać w takt melodii Dudy, część Polaków uwodzonych melodią na gajdach, poruszanym ramieniem gajdosza . A kto porusza całym gajdoszem?

Otóż ta animacja to niekoniecznie zasługa prawej i jedynie sprawiedliwej. Nie śmiałbym zarzucić pretendentowi do tak czcigodnego i odpowiedzialnego stanowiska jakim jest prezydentura bądź co bądź nie ostatniego Państwa Europy, braku patriotyzmu i wiary w lepsze "jutro" dla Polaków. Ale ? no właśnie ale. Wiara ponoć przenosi góry. Trudno jednak liczyć tylko i wyłącznie na cuda.A takie chce nam zaserwować Pan Duda, bez przekazu w jaki sposób chce tego dokonać. Całkiem możliwe że przeczytał książkę pt."Cuda znane i mniej znane. Niezwykłe wydarzenia w życiu świętych". Ta książka to zbiór cudownych opowieści, które niosą nadzieję. Przekonują nas, że cuda są możliwe i motywują do tego, by szukać w swoim życiu cudów jeszcze większych niż te opisane. Historie niosą pokrzepienie i nadzieję na to, że nie ma rzeczy niemożliwych!

Wobec tego należy wydrukować kilkanaście milionów tego wydania dla tych, którym po wyborach może zostać tylko i wyłącznie lektura tej jakże ciekawej i pouczającej książki, ale w treści pozostającej w sferze cudów. Jesteśmy wierzącym narodem. Obyśmy nie zostali naiwnym. Pan Andrzej wspomniał kiedyś przy okazji spotkania z wyborcami o swym imienniku, św. Andrzeju Boboli. Jezuita Jan Łukaszewicz SJ, który osobiście znał Andrzeja Bobolę, przekazał pewne cechy jego wyglądu, stwierdzając "Andrzej był średniego wzrostu, o zwartej muskularnej i silnej budowie ciała. Twarz miał okrągłą, pełną, policzki okraszone rumieńcem, przez jasną, przyprószoną siwizną, fryzurę, z lekka przeświecała łysina".

Podobieństwo zaiste duże, ale nie sądzę aby resztę życiorysu obydwu postaci, można połączyć i znaleźć . Sanktuarium św. Andrzeja znajduje się w Strachocinie. Jestem przekonany że jeśli Pan Duda przegra wybory, wyborcy nie wybudują dla niego sanktuarium.
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.