Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

..."parcie" bezwzględne, uparte i nieprzemyslane

Roman Kościesza Kułakowski 2014-04-06
Czasem zastanawia mnie w jedynej nieomylnej partii PIS, ta bezgraniczna wiara we własne możliwości przekształcenia tego nędznie działającego Państwa(w ich mniemaniu) na Kraj prawa i sprawiedliwości. To piękne i szczytne oraz zaszczytne. Tylko marzenia nie zawsze się spełniają. Umiejętność wygłaszania czy wykrzykiwania swych cennych rad a raczej twierdzeń i zasad na jakich powinno działać Państwo, jest głosem przekupnia sprzedającego towar na bazarze, maluczkim którzy w większości dają się nabrać na drugi sort oferowanych rzeczy.

Od pomysłu do jego realizacji jest często żmudna i trudna żeby nie powiedzieć wręcz niemożliwa droga. To nie jak w filmie z Kondratem - hasło "Od nędzy do piniędzy". Już dawno zauważyłem w swej wysokiej inteligencji, że przedstawiciele Partii w Osobach Pana Błaszczaka czy Hoffmana nigdy ale to nigdy nie przedstawiali konkretów a li tylko pomysł, tezę, na działanie Kraju według zasad jedynej prawomyślnej. O stwierdzeniach Pana Prezesa litościwie zamilczę bo mi go żal. Opowieści które snuje są irracjonalne, banalne i świadczące o posuwającej się pewnej aberracji a może raczej dystorsji to bardziej by odpowiadało znaczeniu wyrazu, czyli, że powstają zniekształcenia obrazu, w tym wypadku położenia ekonomicznego i społecznego Polski oraz jej miejsca na mapie pogody we francuskiej TV.

Jasną rzeczą że w naszym drogim z punktu widzenia uczuciowego i ekonomicznego Kraju, nie jest tak do końca kapitalnie - bo kapitalizm jak ktoś słusznie powiedział , nie znaczy że jest kapitalnie. Ale nie jest też, że wszystkie formacje państwowe szwankują. A tak to widzi PIS. Ta dystorsja wynika, tak mi głos wewnętrzny mówi nie z miłości do Ojczyzny a z "parcia" bezwlględnego, upartego i nieprzemyślanego , do władzy i jeszcze raz do władzy, aby pokazać tym z którymi przegrywano po raz kolejny że wreszcie im się dokopie. Stwierdzenia kolejnych jasnowidzów, Wernyhorów polskiej "elity" dziennikarskiej , że tu cyt:
"To­masz Sa­kie­wicz wie­rzy, że Prawo i Spra­wie­dli­wość roz­li­czy w przy­szło­ści rząd Do­nal­da Tuska za za­nie­dba­nia w śledz­twie do­ty­czą­cym ka­ta­stro­fy smo­leń­skiej. - Pre­mier pol­skie­go rządu zgo­dził się na od­da­nie śledz­twa tym, któ­rym naj­bar­dziej za­le­ża­ło na tym, by ono ni­cze­go nie wy­ja­śnia­ło - pod­kre­śla."
Jeszcze jedno paranoiczne stwierdzenie że Tusk współpracował a tak wynika z tezy stawianej przez red.Sakiewicza, przy zamachu na elitę polskich polityków. Dalej Pan Sakiewicz stwierdza."Pytanie jednak, czy jeśli PiS dojedzie do władzy, to zdecyduje się na całkowitą wymianę kadr w służbach specjalnych – zastanawia się dziennikarz. - Zawsze miałem pretensje do PiS, że nie potrafi przeprowadzić żadnej porządnej czystki. Bojąc się takich zarzutów, cackali się z niekompetentnymi i nieuczciwymi ludźmi, a jak się ktoś nie nadaje, to powinien odejść bez względu na to, czy to się ludziom podoba, czy nie - dodaje. "Marzą się Panu redaktorowi czystki - ot jak za rewolucji, obojętnie jakiej - ściąć go, na pal niedruga. Czystki Panie red. jeśli Pan nie wie często odwracają się przeciw " czyszczącym. Trzeba o tym pamiętać i poczytać trochę. A jeśli PIS wymieni kadrę w służbach specjalnych, obawiam się, że zasłużą one na to miano.
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.