Niedziela, 05.04.2020 r. Imieniny: Ireny i Wincentego
Jeżeli unikanie ludzi jest ascezą, to jeszcze większym ascetyzmem jest przyjmowanie ich u siebie.

Tomasz Mann
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Plucie na własne buty

Roman Kościesza Kułakowski 2013-04-27
Żal, wielki, że zdjęcia, pamiątki poniewierają się w ukraińskich łapach. Że komentarze pisane są przez tych, których przodkowie? /całkiem prawdopodobne/ mordowali Polaków. Przez trzech s....synów Stalina , Churchila i Roosevelta, Polska straciła ziemie zamieszkiwane, bronione przed tatarska i turecką dziczą przez setki lat.

Postaci , które są na zdjęciach w grobach się przewracają że są pokazywane jako ciekawostka przez tych którzy nie mają do tego żadnego moralnego ani osobistego prawa! Tak jak Niemcy zostali wypędzeni z ziem które zamieszkiwali i tworzyli tam w większości całą infrastrukturę, tak wielką tragedią dla setek tysięcy Polaków stała się konieczność opuszczenia swoich domów dworów, pałaców, pozostawiając je na pastwę rizunów i złodziejskich łap. W ludzką sprawiedliwość nie wierzę-w boską raczej też. A więc nic się nie zmieni. Można tylko się sprzeciwić aby nie dopuścić Ukrainy do szeregów UE. Tych, którzy budują pomniki Banderze, obchodzą rocznicę powstania SS Galizien.

Nie ma przyjaźni i nigdy nie będzie między oboma Narodami. To nie ślepa nienawiść, to realia, to tak wiele co nas dzieli. A dzieli nas Historia! wykształcenie!. Niestety nie moralność-bo przez dziesiątki lat okupacji komunistycznej w naszym Kraju wytworzyła się warstwa, chamów, złodziei i tych, którzy nie szanują tego co posiadamy - bo nie potrafią w swych durnych chłopskich łbach zrozumieć że nie okradają Panów ale swój? Kraj.

Moje " wywnętrzanie" się to jak plucie na własne buty. Trudno zmienić sposób myślenia i postępowania ludzi z "nadania", których w swej naiwności sami wybieramy czyniąc to z pełną świadomością jaką czyni to ktoś w kaftanie bezpieczeństwa nałożonego nam przez władzę:) w trosce abyśmy sobie nic złego nie zrobili bijąc głową w ścianę. Mieszając dwa jakby oddzielne tematy, nasze pamiątki i wspomnienia w rękach Obcego i sytuację w naszym? Kraju, robię to świadomie.

Łączą się one i zazębiają o historię, która w tak niesprawiedliwy sposób zakpiła sobie z tak wielu dla warstwy rdzy która pokryła kiedyś szlachetny metal - Polskę.

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.