Doświadczenie uczy nas, że dzięki długiemu błądzeniu odkrywamy krótszą drogę.

Thomas Hardy
Polska zawsze blisko
Poniedziałek, 25.09.2017 r.
Imieniny: Aurelii i Ładysława


Wró?Strona g?ówna Drukuj

Pole do popisu

Mariola Huzar 2014-04-10
zaprasza_gm_klodzko_biblioteka.jpg
4tzi_100.jpgBiblioteka Publiczna Gminy Kłodzko zs w Ołdrzychowicach Kłodzkich wzięła udział w międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2014”. Celem akcji było zachęcenie jak największej liczby osób do korzystania z Internetu w Bibliotece. W czwartek 27 marca w bibliotece centralnej swoje pole do popisu mieli seniorzy z Ołdrzychowic Kłodzkich i Starego Wielisławia.

O kampanii, która odbyła się już po raz czwarty opowiedziała pani Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Kampania odbyła się już po raz czwarty, a od dwóch lat pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Celem tegorocznej edycji było pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek. Spotkanie zostało zrealizowane w oparciu o scenariusz przygotowany przez Orange Polska i Fundację Orange.

Podczas popołudniowego spotkania internetowego kilkunastu seniorów wzięło udział na żywo w wykładzie, z którego dowiedzieli się jak korzystać z komputera oraz jak przez Internet zdobywać wiedzę i kompetencje, które mogą być przydatne na rynku pracy. Przekonali się, jak pomóc we wskazaniu kierunków rozwoju swoim dzieciom czy wnukom. Sprawdzili również, gdzie szukać informacji pomocnych w znalezieniu pracy i dlaczego na emeryturze warto zostać wolontariuszem. W nowych doświadczeniach wspierał ich pan Piotr Bogdał, który pokazywał, zachęcał i wyjaśniał „co i jak?”…

Ważnym elementem tego bibliotecznego wydarzenia było to, że rolę wolontariuszy spełniali seniorzy, którzy kiedyś swoje pierwsze kroki w świecie nowoczesnych technologii stawiali w naszych bibliotekach. Poszło im jak z płatka. W działaniach edukacyjnych „na co dzień” Bibliotekę wspiera Wójt Gminy Kłodzko pan Stanisław Longawa, który w roku 2012 przekazał seniorom 10 mobilnych laptopów. Od tej pory pole do popisu jest nieograniczone, a świat Internetu na wyciągnięcie ręki.

3tzi_420.jpg4tzi_420.jpg7tzi_420.jpg8tzi_420.jpg
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
a-p-01.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
zbic_szybe_330.jpg

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

RADIO MAGIAN

czytajac1.jpg
radio_magian_330.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  fontanna2.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

LICZY SIĘ KAŻDY DAR SERCA

marta_1_330_edyt.jpg
  Redakcja Albumu Polskiego zwraca się do wszystkich czytelników przyjaciół i ludzi dobrej woli z apelem o wsparcie dla Marty Smolińskiej wnuczki naszych przyjaciół.   Jeśli rozliczając swój PIT macie zamiar...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2017 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.