Piątek, 24.05.2019 r. Imieniny: Joanny i Zuzanny
Lepiej zrozumieć mało, niż zrozumieć źle.

Anatol France
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Pole do popisu

Mariola Huzar 2014-04-10
zaprasza_gm_klodzko_biblioteka.jpg
4tzi_100.jpgBiblioteka Publiczna Gminy Kłodzko zs w Ołdrzychowicach Kłodzkich wzięła udział w międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2014”. Celem akcji było zachęcenie jak największej liczby osób do korzystania z Internetu w Bibliotece. W czwartek 27 marca w bibliotece centralnej swoje pole do popisu mieli seniorzy z Ołdrzychowic Kłodzkich i Starego Wielisławia.

O kampanii, która odbyła się już po raz czwarty opowiedziała pani Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Kampania odbyła się już po raz czwarty, a od dwóch lat pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Celem tegorocznej edycji było pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek. Spotkanie zostało zrealizowane w oparciu o scenariusz przygotowany przez Orange Polska i Fundację Orange.

Podczas popołudniowego spotkania internetowego kilkunastu seniorów wzięło udział na żywo w wykładzie, z którego dowiedzieli się jak korzystać z komputera oraz jak przez Internet zdobywać wiedzę i kompetencje, które mogą być przydatne na rynku pracy. Przekonali się, jak pomóc we wskazaniu kierunków rozwoju swoim dzieciom czy wnukom. Sprawdzili również, gdzie szukać informacji pomocnych w znalezieniu pracy i dlaczego na emeryturze warto zostać wolontariuszem. W nowych doświadczeniach wspierał ich pan Piotr Bogdał, który pokazywał, zachęcał i wyjaśniał „co i jak?”…

Ważnym elementem tego bibliotecznego wydarzenia było to, że rolę wolontariuszy spełniali seniorzy, którzy kiedyś swoje pierwsze kroki w świecie nowoczesnych technologii stawiali w naszych bibliotekach. Poszło im jak z płatka. W działaniach edukacyjnych „na co dzień” Bibliotekę wspiera Wójt Gminy Kłodzko pan Stanisław Longawa, który w roku 2012 przekazał seniorom 10 mobilnych laptopów. Od tej pory pole do popisu jest nieograniczone, a świat Internetu na wyciągnięcie ręki.

3tzi_420.jpg4tzi_420.jpg7tzi_420.jpg8tzi_420.jpg
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2019 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.