Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Prezydent Tarnowa wachlowany w hamaku ?

Marek Ciesielczyk 2009-04-15
Kilka dni temu Tarnów obiegła informacja, że w sali posiedzeń Rady Miejskiej w Tarnowie ma zostać zainstalowana klimatyzacja. Okazało się jednak, że żaden z radnych jej nie chce. Kto więc ma zamiar wydać pieniądze podatników na chłodzenie radnych?

Gdy w lokalnej prasie ukazał się artykuł pod tytułem „Jak magistrat funduje radnym duży komfort”, zaczęto pytać tarnowskich rajców, dlaczego chcą w czasie kryzysu tak nierozsądnie wydawać pieniądze publiczne?

Okazało się, że członkowie Rady Miejskiej w Tarnowie albo w ogóle nie wiedzą, że powstał pomysł zainstalowania klimatyzacji w Sali Lustrzanej, w której odbywają się sesje, albo są zdecydowanie przeciwni wydawaniu pieniędzy na taki cel z kasy miejskiej.

Radni zgodnie stwierdzili, że obradują w Sali Lustrzanej zaledwie raz w miesiącu, w pomieszczeniu tym zamontowano już rodzaj przeciwsłonecznych żaluzji, a poza tym sesje Rady Miejskiej nie odbywają się w lecie. Nikomu nie jest więc za ciepło na sali obrad, a sam pomysł montowania klimatyzacji w tak dużej sali wydaje się absurdalny.

Nawet szef klubu radnych „Tarnowianie”, który popiera Prezydenta Miasta Ryszarda Ścigałę, Jerzy Hebda był zaskoczony pomysłem władz Tarnowa.

Okazało się, że to właśnie włodarz miasta stoi za pomysłem wydania pieniędzy miejskich na klimatyzację w Sali Lustrzanej. Prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała oświadczył bowiem, że montaż klimatyzacji w tej sali jest w pełni uzasadniony, gdyż „panują w niej warunki dalekie od godziwych”, gdy jest wypełniona.

Przypomnieć w tym miejscu należy, iż to nie pierwszy pomysł prezydencki tego typu. Wcześniej Ścigała wydał pieniądze miejskie na nowe urządzenie swego gabinetu, mimo że cała część budynku, w której się on mieści, została nieco wcześniej wyremontowana. Stworzył niedawno nową komórkę w urzędzie o tajemniczej nazwie „Wydział Marki Tarnowa”, która powstała z połączenia biura promocji miasta i rzecznika prasowego prezydenta. Oznaczać to może powstanie ciała, które za pieniądze podatnika tarnowskiego zamiast promocją miasta zajmować się może promocją osoby samego prezydenta (?)

Marek Ciesielczyk, Tarnów
http://top.portal.salon24.pl

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.