Niedziela, 05.04.2020 r. Imieniny: Ireny i Wincentego
Jeżeli unikanie ludzi jest ascezą, to jeszcze większym ascetyzmem jest przyjmowanie ich u siebie.

Tomasz Mann
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Reklamy trafające w sedno

Mirosław Naleziński 2012-03-30
kanibal1_100.jpgTym razem szokujące doniesienia zaserwowano nam z Rosji. Określenie „serwować” - jak się zaraz okaże - przybierze znaczenie również kulinarne. W ręce policji wpadło dwóch mężczyzn, którzy okazali się... kanibalami. Jeden z nich został aresztowany za kradzież, ale podczas przesłuchania przyznał, że w przydomowym ogródku zakopał szczątki sześciu ciał! Dziwny ten facet - łapią go za drobiazgi, a on sam, bez przymusu, bez nacisków, czyli zgodnie z europejskimi procedurami szanującymi godność osoby przesłuchiwanej; onże udziela informacji wybiegających daleko poza pierwotny zakres oskarżenia... Może nie chciał już prywatnie polować na ludzi, przyrządzać dań oraz męczyć się z ryzykowną konsumpcją i zatęsknił za państwowym jadłem serwowanym w ośrodku odosobnienia, czyli (bo to Rosja) w ciężkim obozie pracy - w kolonii (należy odróżniać „pobyt na kolonii” od „pobytu w kolonii”) karnej.

kanibal1.jpg

24-letni Alexander Bychkov (dawniej napisano by „Aleksander Byczkow”, choć gdyby był Polakiem, to występowałby jako „Aleksander B.”) został oskarżony o zabójstwo sześciu osób w małej miejscowości zachodniej Rosji. Kanibal z zimną krwią (tak twierdzą rosyjskie media) mordował swoje ofiary, następnie wycinał z nich wątroby i przyrządzał posiłek.

Przy okazji wyszła na jaw pomyłka sądowa w wykonaniu naszych wschodniosłowiańskich sędziów - niepełnosprawny Alexander Zhuplov (dawniej „Aleksander Żupłow”) został skazany w ubiegłym roku, bowiem to jemu przypisano owe zabójstwa - mimo że był niewinny, sąd znalazł obciążające go dowody! Jak to uczynił - nie ujawniono, ale błądzić jest rzeczą ludzką; zresztą nie tylko rosyjscy sędziowie się mylą.


kanibal2.jpg

Drugiego kanibala aresztowano na drugim końcu Rosji - we Władywostoku. 35-letni mężczyzna przyznał się do zabicia i zjedzenia jednego ze swoich przyjaciół. Ciekawe, czy pozostali jego koledzy pozostali nadal jego kamratami... Może będą mu do paki zanosić wielkie paki z gulaszem zagadkowego pochodzenia i będą na widzeniach zgadywać - zwierzątka czy znajomi...

Obydwaj psychopaci trafili do aresztów. Grozi im dożywocie. Istnieje - na podstawie doniesień z Polski: samego dyrektora więzienia zwolniono z aresztu po zabiciu więźnia, bowiem uznano go za niepoczytalnego - duża szansa na zdecydowanie szybsze wyjście obu rosyjskich dżentelmenów zza krat. W końcu cywilizacja (tu prawnicza) z Polski rozprzestrzenia się aż ku Cieśninie Beringa.

Ale co tam artykuł o rosyjskich kanibalach. Ciekawsze jest ujęcie tego materiału na portalu nasygnale.pl. Cóż widzimy nad tytułem (zamieszczonego artykułu) – „Ćwiartowali zwłoki, jedli je, a resztki chowali do lodówki!”? Ano reklamę restauracji – „Dopadł cię głód? Jesteś spragniony?” i dynamicznie przesuwające się talerze ze sztućcami. W zestawieniu ze wspomnianym tytułem, całość tworzy niezłą (chyba jednak przypadkową) artystyczną instalację. Tak czy owak - skoro wynalazki mogą powstawać przypadkiem, to dlaczego nie wiekopomne dzieła?

Ale to nie koniec przypadkowej gastronomicznej a artystycznej twórczości - w treść omawianego artykułu (przypomnijmy - o kanibalach obżartuchach, w tym konesera ludzkiej wątroby) wpleciono reklamę redukowania swojego (całe szczęście, że swojego) brzucha, bo wiadomo, że zachęta („Redukuj codziennie swój brzuch o kawałek zgodnie z tą dziwaczną, starą wskazówką”) nie jest dosłowna.

Tak więc na jednej stronie dotyczącej ludożerców, widzimy talerze z pytaniem, czy dopadł nas głód oraz wezwanie do pozbycia się kawałka brzucha. No aż ślinka leci... A do tego można się połudzić, bo po kliknięciu okolic brzucha, mamy reklamę wraz z zapewnieniem – „GWARANTUJĘ CI, ŻE SCHUDNIESZ 14 KG W 4 TYGODNIE ALBO... OTRZYMASZ ZWROT PIENIĘDZY”. Ciekawe, czy już ktoś otrzymał zwrot? A może wszyscy byli zadowoleni, bo rzeczywiście schudli?

PS W Szwecji para (przyszłych) kanibalów płci obojga, spotkała się i coś zaiskrzyło między nimi. Ponieważ mieli swoich (bieżących) partnerów, postanowili z tym problemem zrobić coś definitywnego – najpierw dama zabiła swojego chłopaka i urządziła ucztę, potem (po wydaniu wyroku na nią) kawaler (nie chcąc być gorszy) zamordował swoją przyjaciółkę i zjadł jej głowę.

Młodzi ludożercy spotkali się w więzieniu, uczucie się wzmogło i prawdopodobnie dojdzie do zaślubin. Społeczeństwo szwedzkie jest zaniepokojone, bowiem pasjami lubi oglądać filmy popularnonaukowe, zatem orientuje się, że niektóre zwierzęta przerzedzają pogłowie swego młodego stadka, pobierając z nich białko i inne walory, oczywiście w sposób cokolwiek dosłowny...

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.