Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Signum Temporis

Roman Kościesza Kułakowski 2013-12-17
Dzień 1 sierpnia to dla tego regionu data epokowa. Nigdy nie zdołamy wyrazić wdzięczności Fuhrerowi za to, że starą żydowską dziurę, ten zaniedbany zamek rycerzy rozbójników, tę kolonię Polaczków wreszcie oddał w niemieckie ręce, które ze szczotką, proszkiem na insekty i innymi koniecznymi artykułami sanitarnymi zadbały o to, by człowiek niemiecki wreszcie mógł tutaj przebywać .

Cóż signum temporis .Jeden jak i drugi Naród jest z nami w przyjaźni. Niemcy i Ukraińcy. Gdyby wyodrębnić tylko jaźń, to i dobrze bo znaczy to integrację. Ale jaźń ogarnia częściowo to co jest doświadczalne jak i zarówno to, co jest nie doświadczone. Spoglądając na zdjęcie z przed kilkudziesięciu lat nie można oprzeć się pewnym refleksjom, nie mylić z refleksami-choć może i nie jest to takie odległe porównanie. Bo aż bije w oczy sposób powtarzający się zachowań naszych przyszłych "towarzyszy" w UE a sąsiadów z za miedzy.

Ukraińcy Naród wielki liczebnie ale historycznie mały, bez specjalnego znaczenia. Zawsze "przylepiony do jakiegoś "wiodącego Narodu. Naprzód Polska, później rzucili się w objęcia Niemiec a na końcu "wielkiego" Związku Radzieckiego zwanego obecnie Rosją:).Trudno się dziwić Ukrainie, że prowadzona przez wieki przez mądrzejszych od siebie, nie potrafi teraz wybrać z kim "pod rączkę"?. I tu pachnie sianko i tu owiesek. I przypomina się powiedzenie - osiołkowi w żłobie dano...Ale czasy zmieniają się a my, wy, oni, chcemy i próbujemy myśleć inaczej. Odsunąć na bok animozje, żale, nienawiści, zadry i rany często rozdzierane przez tych, którzy nie chcą lub nie potrafią znaleźć innego pola do "popisu" jak tylko mącenie, jątrzenie i drażnienie obu stron. Francuzi mawiają że jak nic się nie dzieje to dobrze:). My tego nie potrafimy. Dzień bez dokopania komuś, uważamy za stracony.

Celują w tym nasi politycy, którzy teraz mogą znów pokazać patriotyczną twarz, jadąc do Kijowa i wykrzykując hasła wspólnoty i potrzeby połączenia obu Narodów ściślejszymi więzami a nie tylko handlowymi typu "bazar". Choć zachowania i okrzyki-do mnie, do mnie, komu, komu bo idę do domu kojarzą się jednak z bazarem, targiem, kto przyciągnie do siebie "klienta" jakim teraz jest Ukraina. A oni między dwoma sprzedającymi, Unią i Rosją, rozdarci nie sercem nie chęcią zeuropeizowania się ale korytem. Tam gdzie więcej smaczniej i pewniejsza dostawa żarcia tam się skierują głowy Ukrainy. Czy to dziwne? myślę że nie. Naprzód trzeba zjeść a potem można się położyć " na wierandu" i pomarzyć o deserze:). Wsio.

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.