Środa, 05.08.2020 r. Imieniny: Marii i Stanisławy
Kiedy widzisz dobrego człowieka staraj się go naśladować. Kiedy widzisz złego człowieka zastanów się nad samym sobą.

Konfucjusz
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Śmietniki a sprawa polska

Ita Teresa Binek-adamus 2013-05-06
Postanowiono! Zsypy w wieżowcach, niezależnie od wysokości zostaną zamknięte 1lipca 2013 roku. Bo tak chce Unia Europejska. A co chce Unia - to święte – chociaż świętych tam nie ma. Wręcz przeciwnie – biorąc tylko pod uwagę polskich przedstawicieli. Więc od 1 lipca, kaleki, staruszki i dziatwa zjeżdżają z 8-go, 15-go czy 20 piętra objuczeni workami o różnych gabarytach i turlają się do odległego czasem /jak u mnie/ śmietnika. Windy jeżdżą jak oszalałe, muszą bowiem obsłużyć nie notowaną dotychczas ilość niechętnych, ale zmuszonych lokatorów. Zmuszani jak to zwykle bywa robią zmuszającym psikusy – sypiąc śmieci nie do tych co trzeba pojemników, czyli śmieci jak dotychczas będą wymagały sortowania. A rachunki za zmuszane do dodatkowej pracy windy wzrosną znacznie, do tego należy dodać koszty przeziębień i gryp w okresie jesieni, wiosny i zimy tragarzy śmieci, a było to już tak ucywilizowane! W sumie inicjatywa bez sensu dla budynków wysokich.

W tym wszystkim ciekawi mnie jedno, jak to będzie wyglądało w osiedlach strzeżonych , tam gdzie w budce przy ogrodzeniu siedzi sobie z kałasznikowem dorabiający do nędznej emerytury, posiwiały funkcjonariusz wiadomych służb dawnego reżymu , do którego obowiązku należy strzeżenie ideologów III Rzeczpospolitej, a także specjalistów od wyprzedaży wszystkiego, co w tejże III Rzeczpospolitej ma jakąkolwiek wartość. Mieszkają tam również specjaliści od eliminacji wszystkiego co jest „nieopłacalne” w III rzeczpospolitej, a więc /jak np. u mnie/ księgarni, bibliotek, domów kultury. Zostały wprawdzie jeszcze muzea, których po dawnym reżymie jest sporo, od muzeum archeologicznego poczynając, ale nie wątpię, że i one padną ofiarą ideologii opłacalności tak jak szkoły.

W czym jeszcze rzecz, a no w tym, że przez tego obrońcę z kałasznikowem nie mogę stwierdzić czy oni też muszą segregować śmieci, tak jak kaleki i staruszki mieszkające bez obrońców. A tak w ogóle mam takie marzenie: że duch Gierka w postaci Godzili spadnie z nieba na te strzeżone osiedla i pałace grabieżców dorobku PRL, ideologów i handlarzy wszystkim co było polskie i wypędzi ich z tej ziemi na zawsze. I żeby także zabrali ze sobą te długi na trzy pokolenia, których narobili z powodu niszczenia tego co zastali, zamiast przejąć i modernizować , bo tak się postępuje w cywilizowanych krajach z tym co jest dorobkiem poprzedniego pokolenia.

Tekst: Ita Teresa Binek-Adamus

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.