Środa, 26.06.2019 r. Imieniny: Jana i Pawła
Geniusz to wieczna cierpliwość

Michal Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Szachowi mistrzowie/ynie zdobywają laury najpiekniejszych

Agnieszka Józefowicz 2013-05-23
pzszach_100.jpgAngielski magazyn Cosmopolitan wybrał 24 „Najseksowniejszych Mężczyzn 2013” roku. Wśród nich uplasował się Magnus Carlsen – najlepszy szachista świata, uważany za szachowego geniusza i nazywany Mozartem szachów. Razem z Carlsenem na liście znajdują się także, min. Olly Murs, Justin Timberlake, David Backham, Adam Levine, Bradley Cooper, Ryan Gosling, Hugh Jackman. Natomiast rosyjska telewizja „Russia 2” nominowała Szachową Mistrzynię Olimpijską i jednoczesną rosyjską Arcymistrzynię szachową – Natalię Pogoninę jako Dziewczynę Miesiąca sportowego programu „All included”. A amerykańskie czasopismo "Complex" w rankingu pięćdziesięciu najbardziej atrakcyjnych Rosjanek, pośród aktorek, piosenkarek, sportsmenek i modelek, na trzydziestym szóstym miejscu uplasowało Aleksandrę Kosteniuk - mistrzynię świata w szachach, której sesje zdjęciowe ukazują się na łamach: Vouge, Marie Claire, Penthouse, Time, La Stampa czy Sport Illustrated.

magnus_carlsen_2_100.jpgMagnus Carlsen to młody norweski arcymistrz, lider światowej listy rankingowej, uważany za następcę Garriego Kasparowa, z którym współpracował w latach 2009-2012. Carlsen już jako 14-latek, czyli jeden z najmłodszych zawodników na świecie zdobył tytuł arcymistrza. W wieku niespełna 20 lat został najmłodszym w historii liderem światowej listy rankingowej FIDE, którą do dziś otwiera jego nazwisko. 1 lutego 2013 roku na liście rankingowej FIDE osiągnął wynik 2872 punktów i jest to dotychczas najwyższy wynik w historii światowych szachów. Były mistrz świata Garry Kasparow wyraził opinię, że Carlsen jest w stanie dojść do magicznego poziomu 2900 punktów. W 2009 r. zdobył tytuł mistrza świata w szachach błyskawicznych i aktualnie jest wicemistrzem świata w tej kategorii. W bieżącym roku wygrał turniej pretendentów w Londynie i już w listopadzie zmierzy się w meczu o tytuł mistrza świata z obrońcą tytułu Viswanathanem Anandem z Indii. W 2013 roku został wybrany do corocznego zestawienia tygodnika „Time” obejmującego 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie w kategorii Tytani.

magnus_carlsen_1.jpegmagnus_carlsen_3.jpg


natalia_pogonina_3_100.jpgNatalia Pogonina jest arcymistrzynią i jedną z najlepszych szachistek na świecie.
Grę w szachy rozpoczęła mając zaledwie 5 lat. Pierwszy znaczący sukces odniosła w 1998 r., zdobywając tytuł mistrzyni Rosji juniorek do 14 lat. Pogonina wielokrotnie reprezentowała swój kraj na mistrzostwach Europy i świata juniorek w różnych kategoriach wiekowych. W rozgrywkach tych zdobyła trzy medale: dwa złote oraz brązowy. W rozgrywkach seniorskich również odnosiła spore sukcesy. Jest dwukrotną medalistką indywidualnych mistrzostw Rosji: złotą z 2012 roku oraz srebrną z 2010 r. Pogonina jest jedną z podstawowych zawodniczek reprezentacji Rosji i wraz z drużyną zdobywała medale na Olimpiadach Szachowych oraz Drużynowych Mistrzostwach Europy.

natalia_pogonina_1.jpgnatalia_pogonina_2.jpeg


aleksandra_kostenuk_3_100.jpgAleksandra Kosteniuk podobnie jak koleżanka z reprezentacji zaczęła grać w szachy od 5 roku życia. Od wczesnych lat zdobywała złote medale na mistrzostwach świata i Europy juniorek. Już w wieku 14 lat została najmłodszą na świecie arcymistrzynią, zaś w wieku 20 lat otrzymała tytuł arcymistrza męskiego. W 2001 roku zdobyła tytuł wicemistrzyni świata, w 2004 roku została mistrzynią Europy a w 2008 roku mistrzynią świata kobiet. Od lat jest podporą reprezentacji Rosji kobiet, w rozgrywkach drużynowych wywalczyła aż 7 medali podczas Olimpiad Szachowych i Drużynowych Mistrzostw Europy.

aleksandra_kosteniuk_2.jpgaleksandra_kosteniuk_1.jpg


Zarówno Aleksandrę Kosteniuk jak i Natalię Pogonię będziemy mieli okazję oglądać podczas tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Warszawie w hotelu Novotel Warszawa Centrum w dniach 7-18 listopada.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach (DME 2013) to prestiżowa impreza szachowa, którą można przyrównać do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, czy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dzięki staraniom organizatora – Polskiego Związku Szachowego impreza tej rangi odbędzie się w Polsce pierwszy raz od siedemdziesięciu ośmiu lat.

Oczy całego świata szachowego tych dniach skierowane będą na Warszawę. Po raz pierwszy w historii tych zawodów, organizatorzy planują przeprowadzenie internetowej transmisji on-line ze wszystkich rozgrywanych w trakcie mistrzostw partii. Według statystyk PZSzach spodziewa się około 2 mln wejść na oficjalną stronę mistrzostw.

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2019 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.