Sobota, 21.09.2019 r. Imieniny: Hipolita i Mateusza
Korzystaj z każdego dnia, nie oglądając się na przyszłość.

Horacy
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Tramwajem przez Aleję Lipową

Małgorzata K. Nowak 2015-03-25
mknowak_70-26.jpgTytuł może sugerować, że będzie coś z historii Gdańska ale nie. Będzie to moja osobista historia. Jest takie miejsce na trasie Gdańsk – Oliwa, taki przystanek tramwajowy, na którym wsiadają kontrolerzy firmy” Renoma” działający na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. Przystanek Brama Oliwska. Tu zaczyna się Aleja Lipowa po wojnie nazwana Aleją Zwycięstwa i moja historia.

W pierwszą niedzielę miesiąca marca wsiadłam do tramwaju nr 12 pewna, że jak co miesiąc od ponad siedmiu lat mam doładowaną kartę miejską. Od tylu lat zawsze było wszystko w należytym porządku. Bony kasowe zawsze zatrzymywałam, bo tam umieszczone były wszystkie dane : cena biletu, data doładowania i na jaki okres obowiązuje doładowanie.

Miesiąc luty tego roku miał 28 dni, więc udałam się do punktu obsługi klienta wcześniej zresztą jak zawsze i pani w okienku doładowała moją kartę miejską na miesiąc marzec.Uiściłam opłatę i jak się okazało przy kontroli biletowej w tą feralną niedzielę, że nie posiadam doładowania na dany okres czyli od 1.03.- 31.03.2015 r.Pokazałam bon kasowy, który uprzednio nie sprawdziłam, bo skoro tyle lat było wszystko dobrze, to tym razem pewnie też. Wydruk kasowy wskazywał datę ważności biletu od 28.03 do 26.04.2015

Pan kontroler nie potrafił powiedzieć, gdzie mam się udać z reklamacją ale wiedział, na jakie konto ma wpłynąć poniesiona kara, wypisując wezwanie do jej zapłaty. Na stronie internetowej ZTM w Gdańsku odnalazłam adres Punktu Reklamacyjnego. W poniedziałek w punkcie tym przyjęła mnie miła pani, doładowała kartę prawidłowo, napisałam podanie o anulowanie kary wynoszącej 181,80 zł za to, że źle doładowano moją kartę.

Po 12 dniach otrzymałam pismo, w którym poucza się mnie, że zgodnie z obowiązującą uchwałą nr XXXV/988/09 Rady Miasta z dnia 23.04.2009r. karta nie została doładowana na dany okres, co zostało stwierdzone podczas kontroli. W drodze szczególnego wyjątku, ponieważ naruszyłam przepisy taryfowe, ZTM w Gdańsku niniejszym pismem wnosi do Z.W. ”Renoma”Sp z o. o.o anulowanie przedmiotowego wezwania do zapłaty czyli tych 181,80 zł ale warunkiem anulowania jest uiszczenie opłaty manipulacyjnej w wysokości 18zł. i ma to być ostatni raz, bo następnym razem moje wyjaśnienia nie będą brane pod uwagę.

Tak już na koniec mojej historii. Czy pani w okienku, która zrobiła błąd wpisując złą datę ważności biletu też dostała podobne pouczenie? Dlaczego winny jest zawsze pasażer? W piśmie, które otrzymałam brakowało mi słowa przepraszam, bo tak naprawdę to pracownik ZTM w Gdańsku zrobił błąd.

Na stronie internetowej Zakładów Wielobranżowych „Renoma” znalazłam zakres działania firmy : „Nasze działania umożliwiają Zleceniodawcom:
- wzrost wpływów kasowych,
- znaczny wzrost sprzedaży biletów miesięcznych,
- wykonanie zadań planowych przy zmniejszającym się stanie zatrudnienia własnych zespołów kontrolerskich.

Powyższe atuty pozwalają nam sądzić, że jesteśmy w stanie sprostać zadaniom i od zaraz zapewnić pożądany przez każdego Zleceniodawcę zakres kontroli, jak też jej stopień intensywności.” No i wszystko jasne!

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2019 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.