Środa, 15.07.2020 r. Imieniny: Henryka i Włodzimierza
Rozpoznany nieprzyjaciel jest mniej niebezpieczny, mniej zdolny do zaskoczenia.

John Steinbeck
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Wielka smuta...

Roman Kościesza Kułakowski 2015-05-26
...a używając transpondencji na realia polskie, wielka kicha czyli kaszana. Jeszcze nie w tej chwili, nie w tym momencie. Wczorajszy wybór nowego nie koniecznie znaczy, że dobrego. Ale tak chciał Naród. Poziom IQ w naszym społeczeństwie nigdy nie był wysoki jeśli chodzi o wybory, jakiekolwiek dotyczące Polski i jej przyszłości. Jak by powiedział klasyk, to trwa i trwa mać!

Zagłosowanie ponad 50% Polaków na Pana Dudę, może świadczyć, iż poziom intelektualny obniżył się do IQ Hominida. Wschód Polski, stał się kołyską tych którzy zostali ukołysani i zafascynowani obietnicami tak naprawdę bez pokrycia. Bez przedstawienia konkretnych działań. Ale wybierający są jak dzieci. Cukierki wyborcze bujające na drzewie szczęśliwości mogą okazać się tylko atrapą i raczej nie zjadliwą a szkodliwą której spożycie wywołać może tylko obstrukcję czyli po prostu mówiąc, sraczkę.

Nie rozpaczam z powodu nie wybrania ponownego na stanowisko "najwyższego", Pana Bronisława Komorowskiego. Czemu? a temu, że posługując się znowu smakiem i zdrowym spożyciem słodyczy były już Pan Prezydent, był jak ciasteczka oblewane czymś co nazywane jest czekoladopodobne nie przynoszące jednak perturbacji żołądkowych. Podział wyborców na wschód i zachód obrazuje w jakimś sensie gorszy poziom życia społeczeństwa a więc co za tym idzie , chęć dokonywania zmian mogących przynieść jego poprawę.
Ale jak w pokerze. Grający mają w ręku karty z doboru których wytrawny gracz i dobry psycholog, może wywnioskować czy porywać się na licytację czy spasować. Wyborcy ze wschodnich rejonów Polski, zaryzykowali i powiedzieli mając "plażę" w kartach, przebijam i sprawdzam. Otóż blef a może brak dopuszczania do gry? i ciągłe pas, spowodował że to "sprawdzenie" okazało się wygraną na stole politycznym tych, którzy pragną wejść do gry i to oni będą teraz rozdawać karty.
Tylko jak długo będą mogli blefować?
Myślę, że grający szybko zorientują się, że to podpucha i ściema wyborcza. Cóż transponując powiedzenie Gałczyńskiego z przed wojny, można powiedzieć. Skumbria w tomacie, skumbria w tomacie, chcieliście Dudę no to go macie...
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.