Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Wszystko przejdzie...

Roman Kościesza Kułakowski 2013-10-13
Не жалею, не зову, не плачу. Всё пройдёт, как с белых яблонь дым..." Czy tak będzie z Lisem w mundurze nazistowskim? skojarzenie podstępu z przemocą?:), myślę że tak. Jak powiedział Jesienin, wszystko przejdzie jak dym i pozostanie tylko czasem smród. Zależy co się pali.Dawniej Komitety teraz krzyże? Taki przaśny polski Ku Klux Klan .
Tylko kto jest "czarnuchem"??. Pewnikiem ci, którzy nie zgadzają się z jedną przewodnią myślą jednej przewodniej Partii i ich przydupasów. Ale co zrobić i jak się zachować jeśli myśli są dwie i Partie "przewodnie też?.

Tu jest problem. Dla kogo? ano tych co go stworzyli. Czyli dla nas. Bo jak mamy się MY, wyborcy tego szczęśliwego czy też nieszczęśliwego Narodu bardziej skłaniamy się w swych narzekaniach ku tej drugiej opcji, "ustawić" w stosunku do pyskówek maglowo jarmarcznych, godnych pomywaczek czy pijanych woźniców obrzucających się obelgami. Trudno się zresztą dziwić takim zachowaniom.
Włożenie na siebie garnituru za kilka tyś. złotych i wyczyszczenie brudu pod paznokciami, nie czyni nikogo dżentelmenem i nie poprawi raczej niekorzystnej proweniencji. Niekorzystnej dodam kiedyś, dziś taka jest nagminna.
Jeśli chodzi o "atak" na Kościół,nazwałbym to daleko idącą przesadą. Przez wieki Instytucja ta była nie "do ruszenia". Co działo się z drugiej strony lustra było tajemnicą lub szeptaniem pełnym zgrozy, że czyni się najwyższy śmiertelny grzech, podejrzewając świętobliwych o złe intencje niezgodne z boskimi przykazaniami. A takowe były i skrzętnie ukrywane przez stulecia. Toż próba potrząśnięcia "piedestałem" może doprowadzić do zachwiania równowagi, nie mówiąc już o strąceniu z cokołu. Na to nie możemy sobie pozwolić, każdy Naród. W coś czy kogoś musimy wierzyć.

Brak wiary doprowadza do całkowitego rozpadu w szybkim czasie wszelkich struktur i "Всё пройдёт, как с белых яблонь дым". Jeśli tak będziemy "podkręcać" się wzajemnie w swych niskich instynktach pojawiających się w walce o władzę, dojdziemy do coraz brudniejszych chwytów, gdzie odgryzienie ucha w walce Tysona z Holyfieldem, będzie pieszczotą.
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.