Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Wygwizdać Orła?!

Maciej K. Dąbrowski 2010-11-15
mkdobrowski_70.jpgMało kto z ludzi miłujących pokój będzie inicjatorem biegania "w miasto" by tam "robić zadymę". Są jednak takie dni, kiedy ludzie zbierają się w pewnych zasługujących na to miejscach by je uczcić. Do takich Dni należą Święta Państwowe.

W takie dni (i nie tylko w takie) władze gromadzącym się ludziom, zwłaszcza, gdy chcą oni w zorganizowanych oficjalnie wieloosobowych grupach wyrazić publicznie swoje zdanie - udzielają zezwolenia na zgromadzenie, przemarsz określoną trasą itp. Wydawanie takich zezwoleń ma swoje podstawy prawne określone konkretnymi przepisami. Jeżeli władze wydają zgodę - takie zgromadzenie jest legalne i ma prawo być w określonym miejscu i czasie w tym, a nie innym obszarze miasta.

Po wydaniu zezwolenia NIKT nie ma prawa zakłócać przebiegu takiego legalnego zgromadzenia, pochodu, przemarszu itd. Inaczej pogwałciłby obowiązujące prawo!

Także " Władze publiczne nie mają prawa przypisywania organizatorom zgromadzenia celów i intencji i na tej podstawie formułowania ocen prowadzących do dyskwalifikacji zgromadzenia" - czy to nieznany cytat z Przepisów. może nawet i z Konstytucji RP? Także nikt na ulicy lub z komentujących, póki nie ma faktów świadczących o złamaniu warunków otrzymania zezwolenia nie ma prawa zarzucać legalnemu zgromadzeniu złych intencji.

Teraz, w dzień Niepodległości, Święta, które wraz z ludźmi cieszącymi się Rocznicą, Wolnością i Tradycją mogło sobie spokojnie "przejść" na piechotę, do czego wraz z innymi mieszkańcami i spokojnymi przechodniami miało prawo - na trasie legalnego, zgłoszonego przecież w Ratuszu marszu "ktoś" postawił zakapturzoną formację nasyconą dostarczonymi usłużnie gwizdkami.

Kto rozdawał gwizdki - widać na foto na portalach. Co prawda Konstytucja nie zabrania swobodnego zakupu i rozdawania gwizdków i szalików a kapturki prawdopodobnie w środowisku gwiżdżących są zalecane, ale w jakim celu kupowano i rozdawano te gwizdki. A szaliczki zasłaniające twarz były po co? Tak działa ktoś kto ma czyste sumienie?

Jeśli ktoś ma honor i jego działania są moralnie i prawnie czyste - nie zasłania twarzy! Kto więc zasłaniał i po co? Czy po to by anonimowo pogwałcić przepis Konstytucji o wolności zgromadzeń? Czy po to, by rzucając butelkami w policjantów i polskie flagi, krzyczeć o niby doznawanej krzywdzie i z góry przypisując przechodzącym złe intencje?
Takie bezpodstawne insynuacje też są zabronione Konstytucją i orzecznictwem TK.

Czy przypadkiem nie zdarzało się już nie raz, że złodziej krzyczał: łapaj złodzieja? Czy teraz było podobnie, czy nie?
Podobno jacyś ludzie z polską flagą zostali pobici w pociągu, ranni policjanci i przechodnie, a wśród zatrzymanych za czynną napaść jest podobno ktoś, kto skarżył się nie od wczoraj we wszystkich mediach na szykany i doznawaną przemoc.

Te gwiżdżące, krzyczące, agresywne i zakapturzone - to już nie są demonstracje wołające o tolerancję. To jest tolerancji nadużywanie! Całe szczęście że Policja, ingerująca adekwatnie do zachowań stosowała zasadę przestrzegania prawa, choć wydaje mi się, że dopuszczenie na ustawienie na drodze legalnego pochodu zakapturzonego towarzystwa nie powino w ogóle miec miejsca, bo nie ma siły - zawsze ktoś niewinny wtedy oberwie, choćby rzuconą butelką lub pchnięty na znicze.

Powino się więc zastosować prawo wobec "kapturzastej" gromady, bo chyba ona nie miała zezwolenia na zgromadzenie.

Nie życzę sobie zadym w moim mieście! Bo Warszawa to moje miasto. Tu akurat mieszkałem od dziecka, a rodzinnie kilkaset lat. Cała Polska jest też moim miastem! Nie jest ważne moje ani niczyje wyznanie, jestem wytarczająco tolerancyjny, ale dość mam profanowania Krzyża, Tradycji i Wartości drogich Polakom, bezczeszczenia przez wesołków pamięci o zmarłych i wszelakiej rozpasanej ekstremy.

Demokracja to nie jest "róbta co chceta", z całym szacunkiem do Jurka i wszystkiego dobrego co tysiące młodych i ja sam zrobiliśmy w Orkiestrze dla dzieciaków i nie tylko. Takie coś właśnie jak Orkiestra i zapał jej towarzyszący powinny być widziane wszędzie w całej Polsce i nie tylko w narodowe święto - bo tylko taki widok buduje zgodę. Nie budują zgody gwiżdżące zakapturki mające wykoślawione pojęcie o faszyźmie i demokracji...Na to nie ma zgody!

Słyszałem świetną definicję Demokracji. Moja Demokracja kończy się tam, gdzie zaczyna się Twoja, ale granicą Twojej jest moja Demokracja! Nie naruszaj jej!

Szanuję czyjeś poglądy, jeśli nie są gwiżdżącą ekstremą, więc żadam szacunku dla moich, spokojnych i rzeczowych. Chcę i mam prawo do mojej ciszy i spokoju. Mam do tego prawo jako Obywatel. Jako Polak doświadczony (a niektórzy powiedzą - skopany jak większość Rodaków) posadowieniem w PRL, doświadczając na własnej skórze reakcji ogłupiałych propagandą Nowej Huty i stonki ludzi, zachwyconych tym, że w porównaniu z niemiecką, nazistowską, i jak ją jescze nie nazwać, a na pewno autentycznie faszystowską okupacją niosącą śmierć - ich życie, bez bomb i łapanek jest sielanką.

Szczęśliwi, że mają gdzie mieszkać i cieszący się z rolki papieru toaletowego zdobytej z pod lady, przyzwyczajeni do działania kłamstwa, podłości przeróżnych i szykan, oblepieni propagandą sukcesu, obiecanek, fałszywych autorytetów i "zbawców" zawsze wskazujących właściwy jedyny kierunek i kogo wygwizdać - tacy byli ludzie w Polsce pt PRL, i tacy jeszcze są.

Dlaczego?! Przecież Ojczyzna jest teraz wolna?! Skąd te gwizdy w obliczu Świeta Narodowego i Flagi z Godłem Polski!? Tym bardziej nie mogę pozostać obojętnym i nie spytać:
Czy w Polsce działa zakapturzony, hulający po ulicach, gwiżdżący faszyzm?

Chcecie gwizdkiem wypłoszyć Orła? W Polsce?

I to nie jest śmieszne, gwiżdżący człowieku w kapturku! Sam nigdy nie widziałeś faszysty. I dobrze. Mnie to się zawsze kojarzyło ze strzelaniem do ludzi i bardzo prawdziwą śmiercią osób bliskich. Gdy chcesz gdzieś wyjść - idż na spacer, lub do dyskoteki, a o faszyzm spytaj się Dziadka, Babci lub Mamy i Taty. Jeśli nawet pracowali w tzw. "aparacie" - może jednak odważą się i opowiedzą prawdę, jak to było w okupację i przed i po. Jeśli nie i zaczną się jąkać - sam będziesz wiedział, że to fałsz. Wtedy poszukaj tych, którzy znali osobiście bohaterów poległych w walce z faszyzmem. Spuść z głowy wodę i zmyj papkę, tak usłużnie dostarczaną przez nieznanych ci ludzi. Jeśłi nie dasz się wyprać z "korzeni" - nie pójdziesz na "zadymę", którą ci sygnalizują ci zakapturzeni z gwizdkiem.

Nie będziesz gwizdał na siebie. Na Orła!

Żródło: www.tekstymkd.pl

Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM
Polska to brzmi dumnie !
~Jan_Patriota 2010-11-15 23:20
Dziękuję za artykuł, który pokazuje oblicze antyfaszystowskiej kontrmanifestacji, która w...
~Jacek Frankowski 2010-11-16 08:58

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.