Wtorek, 07.04.2020 r. Imieniny: Donata i Rufina
I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.

Michał Anioł
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Z drugiej zaś strony Panie Boże...

Roman Kościesza Kułakowski 2013-04-19
kosciesza_70.jpgPrzyglądając się zasadom jakim nasz drogi Premier obsadza stanowiska w Rządzie - kluczowe czy mniej znaczące, nie mogę wyjść z podziwu jak z radosną rozrzutnością szafuje się tymi synekurami. Ostatnio zdymisjonowany min. skarbu jako żywo od początku przypominał mi swą fizjonomią i zachowaniem, Jasia Fasolę. Sympatyczna Postać ale portfela bym mu nie powierzył a co dopiero całego "skarbu":).

Gdybym zaczął wymieniać dalszych zapracowanych ministrów naszego Rządu - musiałbym wymienić - ale na innych. Ale u Boga Ojca, na kogo? Nie chce mi się wierzyć aby w Polsce byli tylko i wyłącznie ludzie przyniesieni w teczce. Żyję ponad 60 lat w Kraju w którym wychowałem się ja, moje Dzieci i wychowują moje Wnuki. Z jednej strony zbliżam się do końca mej drogi:) i to jest jakimś pocieszeniem że nie będę musiał być świadkiem coraz większej degrengolady Kraju kiedyś wielkiego nie tylko obszarem ale i znaczeniem.

Z drugiej zaś strony Panie Boże jak mawiał Tevie Mleczarz, martwię się co z moimi dziećmi, wnukami. Społeczeństwo nasze dochodzi a droga już bliska do pewnej aberracji umysłowej. Czego to jest skutkiem? ano braku stabilizacji ekonomicznej , braku bezpieczeństwa i według Wing Zespół Aspergera, który charakteryzują takie cechy jak właśnie brak empatii, nieodpowiednie interakcje, nadmierna koncentracja na określonych zainteresowaniach. Nie trzeba chyba dawać przykładów-mamy je na co dzień - nie rozglądając się zbytnio.

Kiedyś za czasów wczesnej komuny:) obsadzano stanowiska dyrektorów kluczowych zakładów czy stanowiska w Rządzie - ludźmi bez wykształcenia ale za to o jednej niezastąpionej myśli Partia to Naród. Wystarczyło pisać i czytać. Później trochę będą sekretarzem co najmniej miejskim PZPR, należało mieć oprócz WUML jakieś jeszcze studia wyższe. Ale gdzie tam sekretarz miał czas na takie pizdrygołki:) dzwonił do Rektora Uczelni i pytał - Na którym to roku jestem? Co??? dopiero na drugim?? Oj grzebiecie się Rektorku, grzebiecie. I dyplom przychodził "Kurierem" .

Dziś stanowiska obsadzone są Osobami:) powiedziałbym Figurantami z kilkoma dyplomami w kieszeni - zdobyte drogą już własnych wysiłków mniejszych czy też większych. Ale nie zmieniło się jedno!! Obsadzenie jest "z klucza" :( Ech żal.
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.