Czwartek, 20.02.2020 r. Imieniny: Leona i Ludomiła
Pewnego przyjaciela poznasz w sytuacji niepewnej.

Quintus Eniusz
Polska zawsze blisko
Wró?Strona g?ówna Drukuj

Zły herb, czyli wielkie rzeczy pomieszanie

Andrzej Nowak 2009-02-18
zakopane_herb_zly_100.jpg Największe firmy świata dbają niesłychanie o swój wizerunek, którego przejawem jest między innymi firmowe logo. Nie ma chyba na świecie człowieka, który nie znałby firmowy barw i kształtu liter marki Coca Cola.

Współpracując przez wiele lat z agencjami reklamowymi byłem świadkiem wręcz awantur od firm (nawet małych) którym drukarnie „zmieniły) podczas procesu produkcyjnego kolor firmowego loga. I nie chodziło o całkowitą zmianę kolorystyki np. z zielonego na różowy. Awantury odbywały się ton, o odcień właściwego koloru.

Najsłynniejsze polskie marki mają za nic dbałość o swoje logo. Wiele miast, gmin, ba województw posługuje się różnymi herbami, a kolorystyce, która w różnych wersjach tworzyć mogłaby pełen panton barw. Być może nie ma się czemu dziwić, skoro nawet najwyższe władze państwowe nie przywiązują najmniejszej wagi do symboliki – nawet w wydaniu międzynarodowym. Przypomnę tu tylko perypetie ministerstwa spraw zagranicznych (za czasów niesławnej pamięci minister Fotygi) z flagami.

W czym rzecz? Znany i wielki portal internetowy wymyślił sobie skąd inąd bardzozakopane.gif sympatyczna akcję pod nazwą allezima. Prezentowane są podczas niej najbardziej znane i renomowane polskie miejscowości turystyczne. I cóż widzimy w finale tej pożytecznej akcji. Widzimy „smark na rękawie fraka”. Herb miasta Zakopanego – najsłynniejszego zimowego kurortu w Polsce pojawia się z błędem. Na tarczy herbowej występuje kolor czerwony, a jak większość z nas wie – kolorem Zakopanego jest niebieski.

Powie ktoś, że się czepiam, że sprawa jest z gruntu błaha. I niech ci którzy tak myślą pozostaną przy swoim zdaniu. Ja upierać się będę jednak, że sprawa jest ważna. Podstawą sukcesu w każdej działalności (a turystyka jest nią niewątpliwie) jest reklama. Jak można reklamować ośrodek turystyczny błędnym logo? Nie można. Chyba, że „pójdziemy na całość” i nazwę Zakopanego podawać też będziemy w różnych wersjach. Np. Zakupane, Zakipane, a być może nawet Zakichane. Brzmi podobnie, ale sensu ma tyle ile herb Zakopanego w kolorze lilaróż, i na dodatek w cętki.

ale zima_win_430.jpg
Wróć
Góra Facebook
Drukuj

TWOIM ZDANIEM

Taka Warszawa w obiektywie J. Urbaniaka

a_to_polska_wlasnie.png
taka-warszawa-3.jpgtaka-warszawa-9.jpga-p-3-97.jpg

Album Jacka Frankowskiego

album_frankowskiego.png
pociagiem_nad_morze_kacik.jpg

... nie tylko od święta

569919bf7f9df39147c695e68d915148.jpg

Giżycki Fotoplastykon

fotoplastykon3_330.png
  0225809057_330.jpg

Rogale marcińskie

rogale_marcinskie_szpar  
Rogal świętomarciński - rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w

www.Giżycko-Lötzen.pl

gizycko_lotzen330.jpg

Pokochaj Lubuskie

lubuskie_330_m.jpg

Flagi i

baner_manufakturaflag.pl_330.png

A TO POLSKA WŁAŚNIE...(2)

obiektywem_lapinski_win2.jpga1046208.jpg

Efekt Φ

laterna_nowa.jpg
03kamera_100.jpgNowa wystawa w Muzeum Historii Fotografii  4 grudnia 2013 – 30 marca...
Redakcja - Kontakt - Napisali o nas - Nasze bannery
Copyright © 2002-2020 Wydawnictwo Internetowe Album PolskiWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.