Jesteś

gościem na tej stronie"Album zawiera 4819 rekordów"

Pierwszy polski internetowy, interaktywny Album Heraldyczny RP
W 1847 roku powstał pierwszy polski Album Heroldii w którym skatalogowano herby 455 miast. Czerpiąc z tych tradycji pragniemy reaktywować to dzieło, budując swoistą księgę polskiej tożsamości katalogując i uporządkowując terytorialnie elementy współczesnej polskiej symboliki miejskiej.

Uporządkowanie tej tematyki było konieczne. Herby i flagi są bowiem swoistego rodzaju znakiem towarowym, rozpoznawalnym elementem tożsamości regionu. Nabierają one szczególnego znaczenia w momencie, kiedy Polska zaczyna być członkiem wielkiej rodziny państw - Unii Europejskiej

Wykorzystujemy do tego Internet, jako najszerzej dostępne i skuteczne medium informacyjne. Chcemy aby jednostki samorządowe dostrzegły potrzebę przywiązania i kultywowania elementów tradycji zwłaszcza teraz gdy zmierzamy do Europy.

W naszym serwisie prezentujemy wizerunki herbów i flag województw, powiatów , miast, miejscowości i gmin polskich. Zgromadzone zostały one w oparciu o informacje zebrane w Internecie na stronach tematycznych poświęconych heraldyce, stronach poszczególnych jednostek samorządowych, encyklopediach oraz materiałach publikowanych w różnych wydawnictwach .

Album Polski połączony jest z największym polskim gospodarczym programem promocji miast i gmin.

Nie aspirujemy do miana naukowego opracowania heraldyczno - weksykalnego a jedynie oddajemy rzeczywistość taką jaka ona jest i stąd w wielu przypadkach zamieszczamy różne wersje symboliki dotyczącej danej miejscowości.

Serwis nasz jest i będzie sukcesywnie rozbudowywany.
Liczymy, że inicjatywa ta znajdzie szeroki odzew.
Czekamy na opinie, uwagi i informacje oraz wizerunki tych symboli których aktualnie nie ma na stronach.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Autorzy../img/nowosci/ForSALE_5.jpg

FLAGA UE

Flaga Unii, będąc flagą organizacyjną, nie może być stosowana jako równorzędny znak z flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej. Państwa stowarzyszone używają gwieździstej flagi wyłącznie jako znaku drugorzędnego i tylko w tym charakterze może być ona stosowana w Polsce. A zatem flaga Unii może być eksponowana obok flagi polskiej wyłącznie na drugim miejscu, tj. na lewo od flagi polskiej. Pierwszym miejscem jest bowiem zawsze strona po prawej ręce stojącego z flagą od strony budynku. Jest to zasada heraldyczna, przeniesiona do protokołu flagowego, zgodnie z którą prawą stronę tarczy herbowej określa się z pozycji trzymającego ją niegdyś rycerza, a więc są to strony odwrotne dla patrzącego zarówno na tarczę herbu, jak i na usytuowanie flagi.
więcej: na stronach MSWiA

R E K L A M A:


../img/nowosci/baner_manufakturaflag.pl_500.png


../img/nowosci/IHW_anim290.gif


  • Wszystkie znaki zamieszczone w Albumie Heraldycznym RP są własnością odpowiednich jednostek samorządowych
  • Nie ponosimy odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie znaków
  • Nie ponosimy odpowiedzialności za brak zgodności z oryginałem znaków znajdujących się w AH RPCopyright © 2003-2019 Wydawnictwo InternetoweWydawnictwo Internetowe ONPowered by Powered by DV
Wszystkie prawa zastrzeżone.